Πήρε βαθμό και χρήμα... με ΓΚΟΛΑΡΑ Γκόμεθ

Με την Καραμπάκ να παρά καλύτερα στο γήπεδο άρχισε ο αγώνας στο Μπακού. Μπορεί όμως η Καραμπάκ να είχε την κατοχή η οποία έφτασε και μέχρι στο 66% ωστόσο δεν απείλησε την εστία του Ουζόχο μέχρι το 30ο λεπτό, όταν ήρθε η πρώτη καλή στιγμή της Καραμπάκ. Ο Ζουμπίρ πήρε την μπάλα είχε χώρο έκανε το δυνατό σουτ με την μπάλα να περνά έξω. Στο 34ο λεπτό η αντίπαλος της Ομόνοιας βρήκε την πρώτη της τελική προσπάθεια στον στόχο με του στου του Wadji να καταλήγει στα χέρι του Ουζόχο

Πρώτη με Παναγιώτου
Στο 36ο λεπτό η Ομόνοια έφτιαξε και έχασε την πρώτη της ευκαιρία. Μετά από εκτέλεση κόρνερ η μπάλα κατέληξε στον Παναγιώτου ο οποίος με γυριστό σουτ έστειλε την μπάλα πάνω από την εστία.

Μεγάλη ευκαιρία με Ομπόζοβιτς
Στο 38ο λεπτό η Καραμπακ έχασε μεγάλη ευκαιρία για να ανοίξει στο σκορ. Ο Ομπόζοβιτς από πολύ κοντά πήρε την κεφαλιά με την μπάλα με τον Ουζόχο να μαζεύει την μπάλα με δεύτερη προσπάθεια.

Πέναλτι και 0-1 με Ντούρις
Στο 42ο λεπτό η Ομόνοια πήρε κεφάλι στο σκορ. Σε εκτέλεση κόρνερ του Ασημένου ο Παναγιώτου πήρε την κεφαλιά με την μπάλα να κτυπά στο χέρι του Μπαιράμοφ και την διαιτητή να σφυρίζει την παράβαση. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Ντούρις ο οποίος έκανε το 0-1 για την Ομόνοια.

Αυτογκόλ του Ψάλτη και 1-1
Άτυχος στάθηκε ο Ψάλτης και η Ομόνοια στο 48ο λεπτό. Η Καραμπάκ κέρδισε κόρνερ και στην προσπάθεια του ο Ψάλτης να διώξει την μπάλα την έστειλε στα δίκτυα του Ουζόχο ισοφαρίζοντας σε 1-1 αλλάζοντας τα δεδομένα στον αγώνα.

Απίστευτη χαμένη ευκαιρία
Στο 56ο λεπτό η Ομόνοια κέρδισε κόρνερ σε προσπάθεια του Λοιζου και απόκρουση του Mahammadaliyev. Στη συνέχεια του κορνερ η μπάλα κατέληξε στον Ντούρις ο οποίος έκανε το πλασέ και πάνω στην γραμμή ο Αντράντε έδιωξε την μπάλα.

Με δέκα η Ομόνοια…
Στο 67ο λεπτό η Ομόνοια έμεινε δέκα ποδοσφαιριστές. Ο Κίκο αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη κάρτα σε δυνατό φαουλ αφήνοντας την ομάδα του με δέκα ποδοσφαιριστές.

Άτυχη για δεύτερη φορά
Στο 88ο λεπτό η Ομόνοια βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-1. Ο Ατράντε έκανε το σουτ η μπάλα κτύπησε στο Γκόμεθ και κατέληξε στα δίκτυα του Ουζόχο για το 2-1.

ΓΚΟΛΑΡΑ Γκόμεθ και 2-2
Γκόμεθ σε επανάληψη με PSV. Από το κέντρο ο αρχηγός είδε τον Mahammadaliyev, λίγο έξω από την εστία του έκανε το σουτ με την μπάκα να καταλήγει στα δίκτυα του για το 2-2. Πραγματική γκολάρα από τον αρχηγό των πρασίνων ο οποίος πήρε το αίμα του πίσω από την φάση του 88ου λεπτού.

Καραμπάχ: Mahammadaliyev, Hüseynov, Bayramov, Μedina, Medvedev, Qarayev, Andrade, Ozobic, Kadi, Zoubir, Wadj (70’ Sheydaev)

Ομόνοια: Ουζόχο, Κίκο, Παναγιώτου, Λανγκ, Ψάλτης, Ζαχαρίου (78’ Χούμποτσαν), Χαραλάμπους (63’ Μιξ), Ασημένος (63’ Γκόμεθ), Μποτεάκ (46’ Λοιζου), Κακουλλής, Ντούρι (70’ Λέτσιακς)
Κίτρινες: Καντί / Ντούρις, Κίκο, Μιξ, Ψάλτη
Κόκκινες: / Κίκο