«Πάμε στη Λευκωσία με αξιώσεις»

Ο εκπρόσωπος τύπου της ΑΕΚ, Κυριάκος Δημητρίου μίλησε στο Ράδιο Πρώτο για τη χθεσινή νίκη επί της Αλκής και τόνισε ότι η ομάδα πάει στο ΓΣΠ με αξιώσεις κόντρα στον ΑΠΟΕΛ.

Οι δηλώσεις του:

-Περάσαμε ένα δύσκολο εμπόδιο όπως επιβεβαιώθηκε και στον αγωνιστικό χώρο. Ήταν μια γεμάτη εμφάνιση από την ομάδα μας. Το 2-0 είναι μικρό γιατί είχαμε πολλές ευκαιρίες όπως και ο αντίπαλος. Το πρώτο ημίχρονο ήταν το πιο γεμάτο ημίχρονο στην φετινή σεζόν.

-Υπήρχε ένα πεντάλεπτο που είχαμε τρεις μεγάλες ευκαιρίες, το γκολ και η ομάδα της Αλκής μια μεγάλη ευκαιρία κα το δοκάρι. Ήταν ένα πολύ ωραίο παιχνίδι. Πήραμε προβάδισμα και καθαρίσαμε το παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο.

Ήταν σημαντικό να πάρει χρόνο συμμετοχής ο Αντωνιάδης και να συνεχίσει με αυτό τον τρόπο. Ήταν σημαντικό το γκολ του Τρισκόφσκι. Μην ξεχνάμε ότι ήταν ακόμα ένα παιχνίδι που κρατήσαμε το μηδέν. Μακάρι ο Τρισκόφσκι να συνεχίσει σε αυτούς τους ρυθμούς. Έχουμε κάθε λόγο να είμαστε ικανοποιημένοι, όμως ακολουθούν δύσκολα. Ακολουθεί δύσκολο παιχνίδι με τον ΑΠΟΕΛ στη Λευκωσία.

Είναι μια πρόγευση για αυτά που θα ακολουθήσουν. Παίζουμε στην έδρα του πρωτοπόρου ΑΠΟΕΛ και πάμε με αξιώσεις στη Λευκωσία. Σε περίπτωση που μπορέσουμε να φέρουμε εις πέρας αυτή την αποστολή κερδίζουμε πολύ περισσότερα. Ξέρουμε το έργο που έχουμε ενώπιον μας.

Όταν επέστρεφε στην ομάδα ο Ιδιακέθ δεν ήταν δεδομένη η παρουσία μας στα Play offs. Θα μπορούσαν να ήταν πιο ευνοϊκά αν περνάμε τη νίκη με την ΑΕΛ.