Ήττα για τον Απόλλωνα στο πρώτο του φιλικό

Την ήττα με 2-1 από την Λασκ Λιντζ, στο πρώτο του φιλικό επί Αυστριακού εδάφους γώρισε ο Απόλλωνας. Ο Σοφρώνης Αυγουστή  χρησιμοποίησε δυο διαφορετικές ενδεκάδες μια σε κάθε ημίχρονο με το γκολ των γαλάζιων να πετυχαίνει ο Πολίτσι και να μειώνει σε 2-1.

Η εξέλιξη του αγώνα η οποία γίνεται από τα social media των γαλάζιων.

Τελικό αποτέλεσμα 2-1

72' Έχει πέσει ο ρυθμός των δύο ομάδων....χωρίς κάτι το ιδιαίτερο το τελευταίο διάστημα

60' ΓΚΟΛ (2-1) Μαγικό τέρμα με απευθείας εκτέλεση φάουλ από πολύ πλάγια με τον Λούκα Πολίτσι.

55' Πολυ καλύτερη η ομάδα του Απόλλωνα στην επανάληψη με τους Αυστριακούς να προσπαθούν να απειλήσουν με αντεπιθέσεις.

Στην επανάληψη θα  αγωνιστούν οι:Κίσσας, Στυλιανού, Λεωνίδας, Γιούστε, Βασιλείου, Σακέτι, Παπουλής, Πολίτσι, Σαρδινέρο, Ζελάγια και Χάμπος.

Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου

Τέλος ημιχρόνου 2-0 για τους Αυστριακούς

32' Δύο καλές ευκαιρίες για τον Απόλλωνα με τους Μάγκλιτσα και Ρομπέρζ να μην μπορούν να σπρώξουν την μπάλα από πλεονεκτική θέση.

26' ΓΚΟΛ-Αντεπίθεση για Αυστριακούς και 2-0.

25'Αρκετή ένταση και δυνατά μαρκαρίσματα από τους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων.

18' Δυνατό σουτ από τον Ρομπέρ.. εξαιρετική επέμβαση από τον τερματοφύλακα των Αυστριακών.

15' Καλή ευκαιρία για τον Απόλλωνα με τον Μάγκλιτσα να μην προλαβαίνει την εξαιρετική πάσα του Ζοάο Πέδρο.

10' Χωρίς κατι το ιδιαίτερο στο παιχνίδι με τον Απόλλωνα να προσπαθεί να επιβάλει τον ρυθμό της.

5' ΓΚΟΛ για τους Αυστριακούς