Ανατροπή παραμονής

Με ανατροπή κλείδωσε σε μεγάλο βαθμό την παραμονή της η Πάφος που κέρδισε τη Δόξα με 3-2, έφτασε τους 34 βαθμούς και βρίσκεται στο +9 από την επικίνδυνη ζώνη. Η προσφυγική ομάδα άνοιξε το σκορ με τον Παπαφώτη και η αντίστοιχη της Πάφου γύρισε τον αγώνα με τον Κουλς. Η Δόξα που είχε δοκάρι, ισοφάρισε με τον Μπόλιεβιτς, ενώ τον επίλογο έγραψε ο Νέμετς.

Τρία γκολ σε μικρό χρονικό διάστημα, ανατροπή και δοκάρι ήταν ο απολογισμός του 1ου ημιχρόνου στο «Στέλιος Κυριακίδης». Η Δόξα προηγήθηκε με μακρινό σουτ του Παπαφώτη στο 17’, όμως, η γηπεδούχος ομάδα απάντησε άμεσα, στην επόμενη φάση με τον Κουλς (18’) και γύρισε το παιχνίδι στο 28’ με τον ίδιο ποδοσφαιριστή.

Στο 33’ η Δόξα έχασε την ευκαιρία να ισοφαρίσει, αλλά η απευθείας εκτέλεση φάουλ σταμάτησε στο δοκάρι.

Στην επανάληψη το παιχνίδι ήταν ανοιχτό, όμως, δεν είχε τη μεγάλη φάση μέχρι το 65’. Λεπτό που η Δόξα ισοφάρισε σε 2-2 με μακρινό σουτ του Μπόλιεβιτς.

Έντεκα λεπτά μετά ο Νέμετς με κοντινή προβολή έδωσε εκ νέου προβάδισμα στην Πάφο με 3-2 και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η εξέλιξη του παιχνιδιού

Τέλος αγώνα

76' ΓΚΟΛ! Ο Νέμετς με κοντινή προβολή δίνει εκ νέου προβάδισμα στην Πάφο με 3-2

70' Σκοράρει με το χέρι ο Παβλόφ, σωστά ακυρώθηκε

65' ΓΚΟΛ! Η Δόξα ισοφαρίζει σε 2-2. Ο Μπόλιεβιτς με μακρινό σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Μολ.

60' Χωρίς τη μεγάλη φάση στο 2ο ημίχρονο

Ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο

Τέλος ημιχρόνου 2-1

38' Κεφαλιά του Κουλς, λίγο πάνω από τα δοκάρια η μπάλα

33' Δοκάρι για τη Δόξα μετά από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μιτρέα

28' ΓΚΟΛ! Η Πάφος γυρίζει τον αγώνα σε 2-1 με κοντινό διαγώνιο σουτ του Κουλς

18' ΓΚΟΛ! Άμεση απάντηση. Η Πάφος ισοφαρίζει με κεφαλιά του Κουλς

17' ΓΚΟΛ! Ο Βασίλης Παπαφώτης με εκπληκτικό σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Μολ για το 0-1.