«Στο πρώτο σεβαστήκαμε υπερβολικά, στο δεύτερο επιβληθήκαμε του ΑΠΟΕΛ»

Ευχαριστημένος από την εμφάνιση της ομάδας του μετά την ανάπαυλα, όχι όμως από την εικόνα της στο πρώτο ημίχρονο και την ήττα της με 3-1 από τον ΑΠΟΕΛ δήλωσε ο Σάββας Πουρσαϊτίδης στη συνέντευξη Τύπου.

«Πριν απ' όλα θέλω να δώσω συγχαρητήρια στον κόσμο για τη βοήθεια. Δυστυχώς δεν μπορέσαμε να πάρουμε κάτι από αυτόν τον αγώνα.

Στο πρώτο μέρος σεβαστήκαμε παραπάνω απ’ ό,τι έπρεπε τον αντίπαλο, δεχτήκαμε δύο γκολ μέσα σε πέντε λεπτά. Στο δεύτερο ανεβάσαμε απόδοση, επιβληθήκαμε του αντιπάλου, βάλαμε γρήγορο γκολ μας έδωσε αυτοπεποίθηση, είχαμε μια προϋπόθεση, μια πολύ καλή ευκαιρία, αλλά μετά το τρίτο γκολ.

Δυστυχώς με τις μεγάλες ομάδες στην έδρα μας κάτι μας λείπει. Όταν μένουμε πίσω στο σκορ, δυσκολεύει το έργο μας. Ο ΑΠΟΕΛ μετά την έλευση του Μιλόγεβιτς έχει αλλάξει, έχει τακτική, έχει πλάνο -μας δυσκόλεψε στο πρώτο ημίχρονο.

Εμείς το αφήνουμε πίσω και κοιτάζουμε το επόμενο παιχνίδι. Δεν είναι μόνο στην επίθεση που βλέπουμε θέμα, σε κάθε παιχνίδι δεχόμαστε γκολ, άρα υπάρχει θέμα και πίσω. Σίγουρα η σκέψη μας είναι στη μεταγραφική του Γενάρη, να δούμε τα οικονομικά μας, δεν μπορούμε να κάνουμε και τις τέσσερις, αλλά θα κοιτάξουμε να κάνουμε 1-2»