Δοξα - Ολυμπιακός 0-0: Μοιρασιά στην Περιστερώνα

Ισόπαλο χωρίς τέρματα ολοκληρώθηκε ο αγώνας ανάμεσα στην Δόξα και τον Ολυμπιακό για την 23η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Στο 6ο λεπτό ο Μπένι απείλησε με σουτ εντός περιοχής για να απαντήσει ο Ολυμπιακός με σουτ και κεφαλιά του Χέντρικς σε 11ο και 12ο λεπτό αντίστοιχα.

Στο 16ο λεπτό ο Στυλιανού με μακρινό σουτ ανάγκασε τον Μολ σε δύσκολη απόκρουση, ενώ, στο ίδιο λεπτό ο Σλόγκαρ για τους φιλοξενούμενους είχε την απάντηση με τον ίδιο τρόπο. Με μακρινό σουτ.

Στο 22ο λεπτό ήρθε η πρώτη μεγάλη ευκαιρία, από τον Ολυμπιακό. Ο Χέντρικς με πλασέ από κοντά, δεν μπόρεσε να νικήσει τον Σισκόφσκι ο οποίος έκανε τρομερή απόκρουση. Στο 37' της αναμέτρησης ο Καραμανώλη βρήκε χώρο και με σουτ από το ύψος της περιοχής, ανάγκασε για άλλη μια φορά τον Μολ να κάνει σωτήρια απόκρουση.

Ένα λεπτό πριν το τέλος του πρώτου μέρους, ήρθε και η πιο μεγάλη φάση για την Δόξα. Η μπάλα έφτασε στον Ασάντε ο οποίος από κοντά βρήκε σε ετοιμότητα και πάλι τον τερματοφύλακα του Ολυμπιακού.

Δέκα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους, ο Χέντρικς βρέθηκε σε ευνοϊκή θέση, όμως δεν μπόρεσε να βρει όπως θα ήθελε την μπάλα. Στο 69ο λεπτό η Δόξα απείλησε με την σειρά της αλλά το σουτ του Τιτζιανί κόντραρε σε σώματα αμυντικών.

Κάποιες φάσεις δημιουργήθηκαν στην συνέχεια, δέν ήταν όμως ικανές να αλλάξουν το σκορ. Αποτέλεσμα, το 0-0 να μείνει μέχρι το τέλος και οι δύο ομάδες να παίρνουν από ένα βαθμό.