Σπιλέφσκι: «Πρέπει να δεχθούμε την ήττα, ο Άρης είναι κόκκινο χαλί...»

Δείτε τι δήλωσε ο τεχνικός του Άρη, Αλεξέι Σπιλέφσκι, μετά την ήττα της ομάδας του με 0-1 από τον Απόλλωνα για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Αναλυτικά:

Ήμασταν παθητικοί στο πρώτο ημίχρονο, ο Απόλλωνας επένδυσε εκεί και πήρε το ζητούμενο. Ήμασταν καλύτεροι στην συνέχεια το παλέψαμε αλλά δεν σκοράραμε. Πρέπει να το δεχθούμε, είναι και αυτά τα αποτελέσματα στο ποδόσφαιρο. Στην τελική προσπάθεια είχαμε θέμα γι αυτό δεν σκοράραμε. Είμαστε κόκκινο χαλί για τους αντιπάλους, όλοι θέλουν να μας κερδίζουν.

Είμαστε στεναχωρημένοι που χάσαμε. Παθητικοί στα πρώτα 30 λεπτά, βελτιωθήκαμε. αλλά δεν κερδίσαμε. Σκοράραμε, ισοφαρίσαμε αλλά ακυρώθηκε το γκολ, απορώ γιατί. Πρέπει να το δεχθούμε όμως, όποια ομάδα παίζει μαζί μας, έχει μεγάλο κίνητρο γιατί είμαστε πρωταθλητές. Πρέπει να αλλάξουμε την κατάσταση, συγχαρητήρια στον Απόλλωνα.