Ήττα με ανατροπή για την Ομόνοια

Η Ομόνοια αντιμετωπίσε σε φιλική αναμέτρηση (20/7) την Άρκα Γκντίνια στο δεύτερο φετινό της φιλικό.

Οι πράσινοι που ξεκίνησαν το παιχνίδι με τους Κυριακίδη, Λούφτνερ, Κούσουλο, Περέιρα, Μανρίκε, Γκόμεθ, Γκόμες, Ραμίρεζ, Τιάγκο, Χριστοφή, Νταρμπισάιαρ ενώ στη συνέχεια προχώρησαν σε πολλές αλλαγές έχασαν με 1-2.

Προηγήθηκε στο 24' το συγκρότημα του Μπεργκ με γκολ του Λούφτνερ μετά από κόρνερ όμως στη συνέχεια η Άρκα με δύο γκολ (26' με πέναλτι και 82' με φάουλ) γύρισε το ματς και πήρε τη φιλική νίκη.

Η εξέλιξη του αγώνα:

- Τέλος στο φιλικό με την Άρκα να κερδίζει με ανατροπή (1-2) την Ομόνοια

90' Πλασέ του Παναγιώτου όμως ο αντίπαλος τερματοφύλακας κρατά το 1-2

88' Σουτ του Κατελάρη, δύσκολα σε κόρνερ ο τερματοφύλακας της Άρκα

84' Σουτ του Άλβες, η μπάλα φεύγει πάνω από τα δοκάρια

82' Η Άρκα με απευθείας εκτέλεση φάουλ γυρίζει το παιχνίδι σε 2-1

79' Λοϊζου και Χαραλάμπους αντί Μανρίκε και Ραμίρεζ.

76' Σουτ του Άλβες, μαζεύει ο τερματοφύλακας της Άρκα

73' Άλβες και Κατελάρης αντί Τιάγκο και Γκόμες.

60' Σε τρία ημίχρονα των 30 λεπτών το φιλικό, τελείωσε το δεύτερο στο 1-1

60' Σουτ από τον Μόντες, απέκρουσε ο τερματοφύλακας της Άρκα

52' Κεφαλιά του Λούφτνερ, η μπάλα λίγο έξω. Αγγίζει το 2-1 η Ομόνοια όμως αυτό δεν θα έρθει

51' Σουτ του Ραμίρεζ η μπάλα θα αποκρουστεί από τον τερματοφύλακα της Άρκα

45' Αλλαγές για την Ομόνοια. Χριστοφή, Γκόμεθ, Περέιρα δίνουν τη θέση τους στους Μόντες, Λάνγκ και Μαυρία.

43΄Σουτ του Ραμίρεζ, όμως ο Κοσταρικανός δεν βρήκε στόχο

41' Σουτ για την Άρκα, η μπάλα έξω

35' Έπεσε ο ρυθμός και έτσι παραμένει η ισοπαλία

26' Πέναλτι έκανε ο Κούσουλος και ο αντίπαλος των πρασίνων από τα έντεκα βήματα ισοφαρίζει σε 1-1

24' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια με την κεφαλιά του Λούφτνερ να καταλήγει στα δίχτυα για το 1-0

16΄Απέκρουσε σουτ της Άρκα Γκντίνια ο Κυριακίδης και παραμένει το 0-0

4' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χριστοφή, η μπάλα φεύγει έξω

1' Έναρξη στο παιχνίδι