Να σπάσει το σερί στο 10ο!

Η ΑΕΖ υποδέχεται σήμερα (17/12) την ΑΕΛ για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Σέντρα στις 17:00, live από το Sportime.

Η ομάδα του Λιάσου Λουκά εδώ και 9 παιχνίδια πρωταθλήματος αγνοεί τη νίκη, έχει σημειώσει 4 ήττες και 5 ισοπαλίες και θέλει μετά τις 22/9 να επιστρέψει στις επιτυχίες (τότε είχε κερδίσει την ΑΕΚ). Σίγουρα απέναντί της θα βρει μια μεγάλη ομάδα, εξίσου διψασμένη για νίκες και το εμπόδιο είναι ψηλό. Άρα χρειάζεται συγκέντρωση 90 λεπτά, πάθος και θέληση.

Η ΑΕΖ καλείται να εκμεταλλευτεί και τον παράγοντα έδρα, να αρχίσει να μαζεύει βαθμούς και να κάνει το δικό της άλμα. Υπάρχει στήριξη προς το πρόσωπο του Λουκά, η ομάδα παλεύει τα παιχνίδια της και αυτό που της λείπει είναι κάποιες λεπτομέρειες.

Άρα η ΑΕΖ έχει μια νέα ευκαιρία μπροστά της και μένει να δούμε αν θα την εκμεταλλευτεί.