Ήττα με δοκιμές για την Ανόρθωση

Η Ανόρθωση αντιμετώπισε σήμερα (27/7) στις 18:00 ώρα Κύπρου την Εξελσιόρ σε φιλική αναμέτρηση μέσα στα πλαίσια της προετοιμασίας της.

Η Αμμοχωστιανή ομάδα γνώρισε τη φιλική ήττα με 1-2 από τους Ολλανδούς ενώ είχε και την ευκαιρία ο Τιμούρ Κετσπάγια να κάνει διάφορες δοκιμές. Προληπτικοί οι λόγοι που οδήγησαν τον Ντούρις εκτός ματς στο 85' και δεν φαίνεται να είναι κάτι ανησυχητικό.

Η Εξελσιόρ άνοιξε το σκορ στο 35' με σουτ εντός περιοχής και έκανε το 0-2 με τον ίδιο τρόπο στο 57'. Ένα λεπτό αργότερα (58') ο Ντούρις απάντησε άμεσα για την Ανόρθωση που μείωσε και παράλληλα διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Η αρχική ενδεκάδα του Τιμούρ:

Λόρια, Σελίν, Σίλντενφελντ, Βργκοτς, Γκαλίτσιος, Κ. Αρτυματάς, Μαργκάσα, Κοφί, Οκριασβίλι, Ράγιος, Κατσαράβα

Η εξέλιξη του ματς:

- Τέλος στο παιχνίδι με την Εξελσιόρ να κερδίζει με 1-2 την Ανόρθωση

86' Ο Χατζηβασίλης αντικαθιστά τον Ντούρις

80' Το σκορ παραμένει στο 1-2 για τους Ολλανδούς

76' Ο Στυλιανού αντικαθιστά τον Γκαλίτσιο

74' Πλασέ του Ντούρις, η μπάλα έξω

65' Ο Νταουσβίλι αντικαθιστά τον Μαργκάσα

64' Οι Βασιλακάκης, Εγγλεζου και Αρτυματάς αντικαθιστούν τους Ράγιος, Κοφί και Σίλντενφελντ

62' Φάουλ από τον Κοφί, διώχνει δύσκολα ο αντίπαλος κίπερ

58' Μειώνει για την Ανόρθωση ο Ντούρις και έτσι είναι άμεση η απάντηση της Ανόρθωσης. Ο φορ της Κυρίας με πλασέ μειώνει σε 1-2

57' Η Εξελσιόρ με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής κάνει το 0-2 και πλέον έχει αέρα δύο τερμάτων

46' Αλλαγές για την Ανόρθωση με την έναρξη της επανάληψης. Μανθάτης και Ντούρις αντικαθιστούν τους Κατσαράβα και Οκριασβίλι

- Λήξη στο πρώτο ημίχρονο με τους Ολλανδούς να κερδίζουν με 0-1

35' Η Εξελσιόρ με σουτ από την περιοχή κάνει το 0-1

30' Σουτ από τον Αρτυματά, λίγο έξω η μπάλα

26' Πλασέ από τον Κοφί, η μπάλα έξω

24΄Πλασέ του Ράγιος, απομακρύνει ο τερματοφύλακες της Εξελσιόρ

22' Μακρινό σουτ από τον Αρτυματά, δεν ανησυχεί ο αντίπαλος κίπερ

18' Κίτρινη στον Βργκοτς για φάουλ

16' Μακρινό σουτ από την Εξελσιόρ, η μπάλα έξω

7' Ο Λόρια αποκρούει σουτ των Ολλανδών

1' Έναρξη στο παιχνίδι