Τα έχει με τον εαυτό της και μόνο!

Απογοήτευση και θυμός είναι τα συναισθήματα που επικρατούν στην Πάφο για τον τρόπο που χάθηκε αυτό το τρίποντο απέναντι στην Ανόρθωση. Η Πάφος έχασε το παιχνίδι μέσα από τα χέρια της με το γκολ που δέχθηκε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, γκολ που της στέρησε 2 βαθμούς.

Μεγαλύτερη απογοήτευση ο τρόπος που ήρθε η ισοφάριση από την Ανόρθωση, με τον Γκολντάρ να ανατρέπει τον Τσίκο εντός περιοχής και τη γηπεδούχο ομάδα να κερδίζει το πέναλτι που έφερε και την ισοφάριση (2-2).

Στην προηγούμενη αγωνιστική στο ματς με τον Απόλλωνα η Πάφος ήταν αυτή που σκόραρε στο 89' για την ισοφάριση, σήμερα όμως στο «Αντώνης Παπαδόπουλος», η μοίρα της έπαιξε το ίδιο παιχνίδι από την... ανάποδη. Η ομάδα του Καρσέδο πήγε στη Λάρνακα με την πλάτη στον τοίχο, ήθελε πάση θυσία το τρίποντο για ν' αυξήσει τη διαφορά από την αντίπαλο της, όμως αν κάποιος ευθύνεται για την ατυχία της αυτή, είναι καθαρά και μόνο ο ίδιος της ο εαυτός!

Πολύ καλύτερη στο παιχνίδι της και αλλαγμένη στο β' μέρος με επιθετικές διαθέσεις, μπορούσε να «σκοτώσει» το ματς απέναντι στην Ανόρθωση με περισσότερα γκολ και να έχει την ηρεμία της, όμως αυτό δεν έγινε σε μεγάλο διάστημα του αγώνα και στις 2-3 καλές φάσεις που βρήκε απέναντι στον Αρμπολέδα. Ωστόσο ο Ζάιρο το πήρε προσωπικά και έφερε την ανατροπή η οποία διήρκησε για ένα 20άλεπτο.

Ο βαθμός σίγουρα δεν αφήνει καμία ικανοποίηση, με τον Βραζιλιάνο σκόρερ να αδικείται στο φινάλε. Μετά το αποψινό η Πάφος βρίσκεται στην 4η θέση με 43 βαθμούς και την μάχη της εξάδας να παίρνει φωτιά.

Είναι πρόβλημα για τη φετινή Πάφο που δεν μπορεί να κρατήσει τα παιχνίδια, χάνοντας τα με αυτό τον τρόπο. Η συνέχεια θα είναι δύσκολη και ο κ. Καρσέδο πρέπει να βρει τις λύσεις ώστε η ομάδα του να «σκοτώνει» τα ματς χωρίς άγχος, όσο δύσκολο και αν ακούγεται.