«Κλείδωσε» το 0/6, ζυγώνει το 0/12!

Παρά τις ευκαιρίες της στο πρώτο ημίχρονο η Νέα Σαλαμίνα γνώρισε την ήττα (3-0) από τον Άρη, στην 23η αγωνιστική του πρωταθλήματος CYTA 2023/24.

Με το αποτέλεσμα αυτό οι «ερυθρόλευκοι» παρέμειναν συνεπείς στον κανόνα τους στην τρέχουσα περίοδο, ο οποίος τους θέλει να μην έχουν νικήσει ουδεμία ομάδα του Top6 της βαθμολογίας.

Η αναμέτρηση με την «ελαφρά ταξιαρχία» ήταν η έκτη (και τελευταία) εντός έδρας με σύλλογο της πρώτης εξάδας και ο απολογισμός για την ομάδα του Χριστόδουλου Χριστοδούλου είναι συντριπτικός: έξι ήττες, 0-15 γκολ!

Το πρόγραμμα τα έφερε έτσι, ώστε αυτά τα έξι παιχνίδια να είναι συναπτά, δίχως να παρεμβληθεί δηλαδή εκτός έδρας αγώνας με ομάδα του Top6.

Η τελευταία ευκαιρία της Νέας Σαλαμίνας να τερματίσει το σερί, να σπάσει το ρόδι και να δημιουργήσει την εξαίρεση στον κανόνα έρχεται στην 26η αγωνιστική, όταν θα φιλοξενηθεί στο «Στέλιος Κυριακίδης» από την Πάφο.