Αιώνιο ντέρμπι στο...Τσίρειο στάδιο

ΑΠΟΕΛ και Ομόνοια, Ομόνοια και ΑΠΟΕΛ, από την πρώτη αγωνιστική περίοδο που συναντήθηκαν είχαν κοινή έδρα.

Ως το 1978 είχαν έδρα το Παλιο ΓΣΠ. Το 1978 μετακόμισαν στο Μακάρειο στάδιο και απο το 1999 αγωνίζονται στο ΓΣΠ. Από τους 198 αγώνες που διεξήχθησαν όλοι πλην ενός έγιναν στην κοινή έδρα.

Μόνο η αναμέτρηση την περίοδο 1992-93 έγινε σε άλλο γήπεδο. Συγκεκριμένα στις 13/1/1993 το Τσίρειο στάδιο φιλοξένησε το ντέρμπι ΑΠΟΕΛ – Ομόνοια. Τελικό αποτέλεσμα 2-2.  Ο ΑΠΟΕΛ προηγήθηκε στο 36' με τον Γιάννο Ιωάννου, η Ομόνοια ισοφάρισε στο 50' με τον Πανίκο Ξιούρουππα. Ο ΑΠΟΕΛ πήρε εκ νέου προβάδισμα στο 69' με τον Άντρο Σωτηρίου και στο 71' ο Πανίκος Ξιούρουππας σημείωσε και δεύτερο τέρμα γράφοντας το τελικό 2-2.