Καρμιώτισσα-Οθέλλος 6-6: Ποια Premier League; Η ματσάρα του β’ γκρουπ!

Σε ένα παιχνίδι στο οποίο σημειώθηκαν συνολικά 12 γκολ (ρεκόρ σε αγώνα στη φετινή χρονιά), Καρμιώτισσα και Οθέλλος εξήλθαν ισόπαλοι 6-6, σε ένα φοβερό παιχνίδι στο οποίο η Καρμιώτισσα ήρθε πίσω από το 6-3 το οποίο έχανε.

Εικόνα αγώνα:

Το γεγονός ότι οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν χωρίς πίεση και άγχος, είχε ως αποτέλεσμα να δούμε πριν την συμπλήρωση του πρώτου δεκαλέπτου δύο τέρματα, ένα για την κάθε ομάδα.

Ο Κοβάσεβιτς ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ με ωραίο δυνατό βολέ από τα αριστερά μόλις στο 3ο λεπτό, με τον Σλάβικ να φέρνει το παιχνίδι στα ίσα με πλασέ από τα δεξιά, το οποίο δεν υπολόγισε σωστά ο Άντος.

Ο Σούτο στο 21ο λεπτό προειδοποίησε χάνοντας μεγάλη ευκαιρία για να κάνει το 2-1, το πλασέ του όμως πέρασε πάνω από την εστία του Άντος. Ο ίδιος ποδοσφαιριστής στο 25ο λεπτό, φεύγοντας και πάλι πίσω από την πλάτη της άμυνας της Καρμιώτισσας, κατάφερε αυτή την φορά να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, δίνοντας προβάδισμα για πρώτη φορά την ομάδα του στο παιχνίδι.

Μεγάλη ευκαιρία για να πετύχει και τρίτο τέρμα είχε ο Οθέλλος, με τον Γιάνσεν στο 35ο λεπτό να πιάνει μια καρφωτή κεφαλιά, η οποία πέρασε ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι του Άντος.

Αυτό ήρθε στο 38ο λεπτό με τον Πιχ να πετυχαίνει το πιο ωραίο τέρμα, όταν με ψαλιδάκι μέσα από την περιοχή σκόραρε για το 3-1.

Η υπεροχή του Οθέλλου δεν σταμάτησε όμως εκεί, με τον Σλάβικ στο 44ο λεπτό να σκοράρει με πολύ παρόμοιο τρόπο όπως και στο 8ο, διαμορφώνοντας το 4-1, το οποίο ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Όπως έκλεισε το πρώτο μέρος έτσι ξεκίνησε το δεύτερο ο Οθέλλος, με τον Πιχ να σκοράρει με δυνατό βολέ στο 48ο, με τον Κατσαντώνη στο 52ο να μειώνει με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

«Φωτιά» στο παιχνίδι πήγε να βάλει ο Ντούμπια με το τέρμα του στο 61ο λεπτό, με τον Ναρντίνι να έρχεται να την σβήνει με γκολ του στο 67ο λεπτό.

Στο 81ο λεπτό ο Ματθαίου χρίστηκε και αυτός σκόρερ, κάνοντας το 6-4 μακρινό σουτ, με τον Κατσαντώνη στις καθυστερήσεις και πάλι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι να μειώνει σε 6-5.

Τον βαθμό έσωσε ο Κατσαντώνης με γυριστό στο 90+6’ σε ένα φοβερό παιχνίδι με συνολικά 12 τέρματα και μπόλικο θέαμα.

ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ:

ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ: Άντος, Μαλόνε, Νεοφύτου, Τσουκαλάς (Ματθαίου 75’), Θεοδώρου (Παντελή 75’), Γκραντινάρου, Αγγελή, Κατσαντώνης, Κοβάσεβιτς, Ουεσλάτι (Μιχαήλ 79’), Ψύχας.

ΟΘΕΛΛΟΣ: Τζιακουρής, Γιάνσεν, Ναρντίνι (Σανγκαρέ 69’), Κ. Κυριάκου, Σούτο, Μπραμπίγια, Κατσιατής, Χατζηπασχάλης, Σλάβικ, Κόπας, Πιχ (Μιτσής 87’).

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Στυλιανού 89’, Κοβάσεβιτς 90+6’

ΣΚΟΡΕΡ: Κοβάσεβιτς 3’, Κατσαντώνης 52’, 90+2', 90+6', Ντούμπια 61’, Ματθαίου 81' / Σλάβικ 8’ 44’, Σούτο 25’, Πιχ 38’, 48’ , Ναρντίνι 67’