"Ζεσταίνεται" ο Κυριακίδης

Ο Χαράλαμπος Κυριακίδης θα πάρει για πρώτη φορά φανέλα βασικού στο αρχικό σχήμα της Ομόνοιας και αυτό θα γίνει την ερχόμενη Τετάρτη στον επαναληπτικό αγώνα κυπέλλου με τον Ερμή στο ΓΣΠ. Ένα 90λεπτο τυπικής διαδικασίας αφού η Ομόνοια στον πρώτο αγώνα είχε κερδίσει 5-0 τους 'φτεροπόδαρους'. Θα είναι ένας αγώνας ευκαιρία τόσο για τον Μπεργκ όσο και για τον Χαράλαμπο Κυριακίδη που θα κληθεί να καλύψει το κενό που άφησε ο τραυματίας Φαμπιάνο.

Αρχικά για τον τεχνικό της Ομόνοιας, είναι ένα παιχνίδι που θα έχει τη δυνατότητα να δώσει χρόνο συμμετοχής σε περισσότερους ποδοσφαιριστές κάνοντας ένα rotation στην ομάδα, αφού το σκορ του πρώτου αγώνα, επιτρέπει τέτοιου είδους αλλαγές. Τώρα όσον αφορά τον Κυριακίδη, ο νεαρός τερματοφύλακας της Ομόνοιας θα προθερμαθεί πριν το μεγάλο ντέρμπι με την Ανόρθωση, αφού θα καταγράψει το 90λεπτο του στον επαναληπτικό με τον Ερμή, έτσι στο Κυριακάτικο ντέρμπι θα είναι σαφώς πιο έτοιμος. Ο 22χρονος πορτιέρο θα πρέπει ν' αρπάξει την ευκαιρία που του δίνεται από τα μαλλιά και να αντιπροσωπεύσει με τον καλύτερο δυνατό τρόπο την ομάδα του.