ΑΕΚ: Να μην επαναληφθεί το ίδιο σκηνικό

Η πρεμιέρα στη φάση των ομίλων του Γιουρόπα Λίγκ με αντίπαλο τη Ζυρίχη δεν εξελίχθηκε όπως θα ήθελαν, με την ΑΕΚ να μην παρουσιάζει και το καλύτερο της πρόσωπο και δικαιολογημένα να έρχεται και η ήττα. Ακολουθώντας μία σειρά η ΑΕΚ και όπως τονίσθηκε πολλάκις, το τεχνικό τιμ της ομάδας αντιμετωπίζει 90λεπτο με 90λεπτο.

Ήδη από τα μεσάνυχτα της Πέμπτης όλοι στην ΑΕΚ σκέφτονται το ντέρμπι με την Ομόνοια τη Δευτέρα για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος και όλοι θέλουν να επανέλθουν στις νίκες και να πανηγυρίσουν το πρώτο τους τρίποντο στις εγχώριες διοργανώσεις.

Στο μεταξύ να σημειώσουμε ότι η τελευταία ισοπαλία της ΑΕΚ στο πρωτάθλημα ήταν στις 14 Απριλίου στο "Αντώνης Παπαδόπουλος" με αντίπαλο την Ανόρθωση στη β' φάση του πρωταθλήματος, σε παιχνίδι που ο Ντούρις ισοφάρισε το γκολ του Μόισοφ.

Το στατιστικό που είναι άξιο αναφοράς είναι η αντίδραση στο παιχνίδι που ακολούθησε, με την ΑΕΚ να δέχεται την ήττα από τον ΑΠΟΕΛ στην ΑΕΚ Αρένα με 1-3. Η ΑΕΚ τώρα μετά τη Ζυρίχη ετοιμάζεται να υποδεχθεί την Ομόνοια και σε καμία περίπτωση δεν θέλει να δει το σκηνικό να επαναλαμβάνεται.