Νέα Σαλαμίνα: Πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα για την Κ19

Η Νέα Σαλαμίνα μας ενημερώνει για την ήττα της Κ19, που ήταν και η πρώτη στο πρωτάθλημα. Ήρθε από την Ομόνοια με τελικό σκορ το 1-2.

Αναλυτικά:

''Την πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα δέχθηκε η ομάδα U-19 του Σωματείου μας απέναντι στην Ομόνοια Λευκωσίας με σκορ 1-2.

Οι ποδοσφαιριστές μας δεν κατάφεραν να εξαργυρώσουν με κάποιο γκολ την υπεροχή τους στο 1ο ημίχρονο και η Ομόνοια με 2 γρήγορα τέρματα στην αρχή του 2ου ημιχρόνου πήρε σημαντικό προβάδισμα στο παιχνίδι με 0-2.

Το μόνο που κατάφερε η ομάδα μας ήταν να μειώσει σε 1-2 με γκολ του Θεόδωρου Χατζηαντώνη στο 73ο λεπτό.

Η ομάδα μας βρίσκεται πλέον στην 3η θέση της βαθμολογίας, με 9 βαθμούς σε 4 αγώνες.

Επόμενος αντίπαλος της ομάδας μας θα είναι ο Άρης Λεμεσού, εκτός έδρας, το Σάββατο 24/10 και ώρα 14:30.