Είχαν έναν Θόρβεσντ οι Νορβηγοί (pics)

Η Εθνική μας ομάδα των Ελπίδων, κυνήγησε το αποτέλεσμα μέχρι το 72' όπου ήταν μπροστά στο σκορ με 1-0, όμως ο Θόρβεσντ με μακρινό σουτ ισοφάρισε (1-1) για τους Νορβηγούς και στο 85ο λεπτό σημείωσε και δεύτερο γκολ φέρνοντας την ανατροπή για τη Νορβηγία στο N.Papas Group Αμμόχωστος - Επιστροφή, για το τελικό 1-2 και την Κύπρο να παραμένει στους 4 βαθμούς στον όμιλο. Η Κύπρος ολοκλήρωσε με δέκα ποδοσφαιριστές το παιχνίδι. Επόμενο παιχνίδι για την Εθνική μας ομάδα στον 7ο όμιλο είναι τον Μάρτιο του 2020.

Το δικό μας γκολ σημείωσε στο 20ο λεπτό ο Ανδρέας Νεοφύτου με απευθείας εκτέλεση φάουλ άνοιξε το σκορ για την Εθνική μας, 1-0 σε βάρος της Νορβηγίας. Στο 12ο λεπτό ο Ανδρέας Παρασκευάς απέκρουσε πέναλτι.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Suren Baliyan από την Αρμενία με βοηθούς τους συμπατριώτες του Vanik Simonyan και Atom Sevgulyan.

Η ενδεκάδα της Εθνικής μας για τον αγώνα με τη Νορβηγία:

Κύπρος: Παρασκευάς, Σιέλης, Πηλέας, Αρτυματάς, Άδωνη, Σπόλιαριτς (29' Κορρέα), Χατζηπασχάλης, Νεοφύτου, Γερολέμου (62' Πολυκάρπου), Λουκά (83' Παπαμιχαήλ), Σωτηρίου (62' Σιαθάς)