«Σκόρπισε» τρόμο το Frederick

Δύο σπουδαίοι αγώνες με πολλά γκολ και θέαμα έγιναν το βράδυ της Τετάρτης για το πρωτάθλημα φούτσαλ ανδρών. Νικητής της αγωνιστικής το Frederick, που κέρδισε το Πανεπιστήμιο Κύπρου με 9-2, ενώ στον άλλον αγώνα, Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο και Πανεπιστήμιο Λευκωσίας έμειναν στην ισοπαλία 2-2.

Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο – Πανεπιστήμιο Λευκωσίας (2-2)

Η μονομαχία των δύο ιδιωτικών πανεπιστήμιων δεν είχε νικητή αφού έμειναν στην ισοπαλία και πήραν από ένα βαθμό σε αγώνα που πρόσφερε πολλές συγκινήσεις. Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας κατάφερε να προηγηθεί με 2-0, αλλά το Ευρωπαϊκό δεν παράτησε ποτέ τον αγώνα. Οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το 1-2 και η μάχη ήταν μεγάλη στην επανάληψη. Οι φοιτητές – αθλητές των δύο ομάδων τα έδωσαν όλα και εν τέλει, το Ευρωπαϊκό βρήκε λύση στο τελευταίο λεπτό και πήρε έναν πολύτιμο βαθμό.

Frederick – Πανεπιστήμιο Κύπρου (9-2)

Εντυπωσιακό ήταν το Frederick στον αγώνα με το Πανεπιστήμιο Κύπρου, καθώς κατάφερε να κερδίσει με 9-2. Οι γηπεδούχοι πήραν από την αρχή του αγώνα τα ηνία και η κυριαρχία τους δεν αμφισβητήθηκε σε κανένα σημείο του παιχνιδιού. Από το ημίχρονο, το Frederick πήρε δυνατό προβάδισμα (6-2) και η επανάληψη έμοιαζε με τυπική διαδικασία.