Μοιρασιά στο ''αιώνιο''!

Η Ομόνοια υποδέχθηκε τον ΑΠΟΕΛ για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος φούτσαλ με τις δύο ομάδες να μένουν στο 2-2 και να πέρνουν από ένα πόντο.

Όλα τα γκολ σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρνο καθώς στην επανάληψη όσο και να ήθελαν δεν κατάφεραν να σκοράρουν οι γηπεδούχοι και οι φιλοξενούμενοι και με το άκουσμα της κόρνας για τη λήξη συμβιβάστηκαν με την ισοπαλία.

Το ''αιώνιο'' ντέρμπι σας μετέφερε λεπτό προς λεπτό το SPORTIME με ζωντανή ενημέρωση.

Αναλυτικά:

- Τελικό αποτέλεσμα στο ντέρμπι, Ομόνοια και ΑΠΟΕΛ μένουν στο 2-2 και πήραν έτσι από ένα βαθμό

39' Στο 2-2, με flying keeper η Ομόνοια

35' Ο Αλεξίου το σουτ, δύσκολα ο Ψηλογένης

30' Στο 2-2 το ντέρμπι ενώ απομένουν δέκα λεπτά

28' Κίτρινη στον Φουμάσα

26' Μεγάλη απόκρουση από τον Ψηλογένη ο οποίος νίκησε στο τετ α τετ τον Μαντέλι και κρατά το 2-2

25' Στο 2-2 το παιχνίδι ακόμη

21' Έναρξη στο δεύτερο μέρος

- Λήξη στο πρώτο ημίχρονο, Ομόνοια και ΑΠΟΕΛ στο 2-2

19' Χαμένο δεκάμετρο πέναλτι από τον Μανώλη με τον Ψηλογένη του ΑΠΟΕΛ να διώχνει με τα πόδια και να μένει έτσι το 2-2

19' Ο ΑΠΟΕΛ ισοφαρίζει σε 2-2 καθώς ο Σέμπλερ από το σημείο του πέναλτι κέρδισε τον Σκαμπύλη και έφερε το ματς στο ίσα

13' Μειώνει σε 2-1 ο ΑΠΟΕΛ με δράστη τον Φουμάσα που με τακουνάκι κερδίζει τον Σκαμπύλη και παραβιάζει την εστία της Ομόνοιας

9' 2-0 για την Ομόνοια με διαγώνιο σουτ του Μαντέλι

8' Ο Φουμάσα πλασάρει τον Σκαμπύλη, η μπάλα έξω

6' Γκολ για την Ομόνοια και 1-0 με δράστη τον Βάντερσον ο οποίος πλάσαρε εύστοχα τον Ψηλογένη

4' Σουτ του Κάντζο, διώχνει ο Σκαμπύλης

3' Πλασέ του Σέζαρ, δύσκολα σε κόρνερ ο Ψηλογένης

2' Καλή φάση για την Ομόνοια με το πλασέ του Ζέσαρ να σταματά στον Ψηλογένη

1' Έναρξη στο ντέρμπι