Πουρσαϊτίδης: "Ήμασταν κυρίαρχοι για 90 λεπτά"

Οι δηλώσεις του τεχνικού του ΑΠΟΕΛ Σάββα Πουρσαϊτίδη μετά την ήττα στον πρώτο ημιτελικό από την Ανόρθωση.

"Παίξαμε με αυτοπεποίθηση, κρατήσαμε μπάλα και επιβληθήκαμε στο πρώτο ημίχρονο. Είχαμε συντριπτική κατοχή και τέλειωσε το ημίχρονο με 1-0 για τον αντίπαλο. Στο δεύτερο ημίχρονο και μετά την αποβολή, κάναμε ευκαιρίες πρϋποθέσεις, αλλά δυστυχώς στην τελική δεν είχαμε το γκολ. Θα ήταν μεγάλο βήμα αν σκοράραμε. Είμαι ευχαριστημένος από την προσπάθεια των παιδιών. Ήμασταν κυρίαρχοι για 90 λεπτά και αυτό μας δίνει πίστη για την ανατροπή. Θεωρώ μέσα στο ΓΣΠ θα κάνουμε τα πάντα για να πάρουμε την πρόκριση.

Αν επηρέασε η απουσία του Γκάρνερ στην επανάληψη: "Δεν ξέρω. Δεν μπορώ να απαντήσω υποθετικά"

Για το γεγονός ότι ο ΑΠΟΕΛ στο πρώτο ημίχρονο δεν έκανε τελική: "Στο δεύτερο κάναμε πολλές, αλλά δεν πετύχαμε τέρμα"

Για τον τραυματισμό του Γκάρνερ: "Είναι πολύ νωρίς για να ξέρουμε"