«Μπορούμε να κερδίσουμε τον ΑΠΟΕΛ στον επαναληπτικό...»

Διαβάστε όσα είπε ο βοηθός του Αυγουστή, Μιγκέλ Μπεντόγια, μετά την ήττα της Ομόνοιας από τον ΑΠΟΕΛ στο θεσμό του Κυπέλλου.

Αναλυτικά:

Τελείωσε το πρώτο μέρος, μπορούμε να κερδίσουμε στον επαναληπτικό. Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν κάλοι στην επανάληψη κάναμε λάθη. Ήταν δύσκολο να πάρουμε το αποτέλεσμα που θέλαμε. Υπάρχει ακόμη ένας αγώνας όμως. Σήμερα κάναμε αρκετά καλά, όμως μετά την αποβολή του Αυγουστή και το γκολ που δεχθήκαμε, δεν ήμασταν καλοί. Ο ΑΠΟΕΛ είναι καλός στις στατικές, μας πλήγωσε με αυτό τον τρόπο.

Ίσως επηρέασε η αποβολή του προπονητή μας. Δεν είναι όμως δικαιολογία. Δεχθήκαμε γρήγορα στο δεύτερο μέρος το 1-1 και στο τέλος το δεύτερο. Πετάξαμε στα σκουπίδια την προσπάθεια του πρώτου ημιχρόνου. Έπρεπε να ήμασταν συγκεντρωμένοι σε όλο τον αγώνα. Δεν πετύχαμε το δεύτερο γκολ και παρά το γεγονός πως ο αντίπαλος δεν ήταν καλύτερος κέρδισε. Έχουμε την ποιότητα για να περάσουμε. Να βελτιωθούμε ακόμη περισσότερο.

Ξέραμε ότι ο ΑΠΟΕΛ είναι καλό στις στατικές. Δεν ήμασταν όμως δυνατοί και συγκεντρωμένοι γι αυτό.

Δεν είναι φυσιολογικό για την Ομόνοια να έχει πέντε αγώνες να νικήσει. Θέλουμε για 90 λεπτά η Ομόνοια να έχει πάθος και χαρακτήρα. Πιστεύουμε ότι θα τα καταφέρουμε, δουλεύουμε για να είναι κυρίαρχη η Ομόνοια. Χρειάζεται χρόνος. Ο κόσμος δεν είναι χαρούμενος όμως θα φτάσουμε σε αυτό το σημείο που θέλουμε.