Αμφίρροπη η κούρσα για την άνοδο στην Α' Κατηγορία

Η ΚΟΠ ενημέρωσε σχετικά με την αγωνιστική δράση στο πρωτάθλημα της Β' Κατηγορίας:

Με τις αναμετρήσεις της 28ης αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα το πρόγραμμα του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας και οι τρείς από τις τέσσερις ομάδες που βρίσκονται στις πρώτες θέσεις, προχώρησαν νικηφόρα.

Η πρωτοπόρος ΠΑΕΕΚ νίκησε στην έδρα της τον Ακρίτα Χλώρακας με 4-0 και έφτασε στους 56 βαθμούς. O Μιχαήλ Φράγκος στο 17' και 34' έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην ΠΑΕΕΚ και στο 43ο λεπτό ο Χάλαχαν πέτυχε το 3-0. Στο 75ο λεπτό ο Καραγιάννης διαμόρφωσε το 4-0.

Ο Άρης νίκησε στην Ερήμη τον τοπικό Κούρη με 1-0 και βρίσκεται επίσης στους 56 βαθμούς. Το γκολ πέτυχε με πέναλτι ο Σικόρσκι στο 10ο λεπτό.

Ο Οθέλλος Αθηαίνου νίκησε εκτός έδρας με 2-1 την Αλκή Ορόκλινης, την Κυριακή θα αγωνιστεί η Αγία Νάπα.

Βαθμολογία πρώτης τετράδας: ΠΑΕΕΚ 56, Άρης 56, Οθέλλος Αθηαίνου 53, Αγία Νάπα 50 βαθμοί.