Σπουδαίες νίκες για Καρμιώτισσα και Ερμή

Με δύο αναμετρήσεις άνοιξε σήμερα η αυλαία της 5ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας.

Από τη μια η Καρμιώτισσα έβγαλε διπλό επί του Ονήσιλου στη Σωτήρα με τελικό αποτέλεσμα το 1-3. Το 0-1 ήρθε από τον Ράσιτς στο 33', ο Ντεβέσα δύο λεπτά αργότερα έκανε το 0-2 ενώ για τους γηπεδούχους μείωσε στο 54' ο Πιρές. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Αγγελή στο 89' μέσα από μια στατική φάση.

Από την άλλη ο Ερμής πέτυχε εντός έδρας ανατροπή επί της Νέας Σαλαμίνας. Οι ερυθρόλευκοι άνοιξαν το σκορ με τον Φελίπε στο 7ο λεπτό, όμως ο Ντιούφ με τρία προσωπικά τέρματα (30', 46' και 80') έφερε τούμπα το ματς και έδωσε το τρίποντο στον Αραδιππιώτικο σύλλογο. Το μόνο που κατάφερε η Νέα Σαλαμίνα ήταν να μειώσει σε 3-2 με τον Γκολομπάρτ στο 5ο λεπτό του έξτρα χρόνου.