Απόλυτο σε 2 αγώνες για ΑΕ Καραβά και Λέοντα Λ.

Mε νίκες των ΑΕ Καραβά και Λέοντα Λειβαδιών που προπορεύονται στη βαθμολογία μετά από δυο αγωνιστικές ολοκληρώθηκαν οι αγώνες της Πέμπτης 20 Οκτωβρίου 2022 στο πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Β Κατηγορίας Ανδρών. Η ΑΕ Καραβά επιβλήθηκε 3-0 του Αθλητικού Πανεπιστημιακού Ομίλου ΑΠΟΚ  και ο Λέοντας Λειβαδιών κέρδισε στο Λύκειο Λειβαδιών τον Φοίνικα Πύλας με 3-0.

Νέα νίκη

«ΣΠΥΡΟΣ ΚΥΠΡΙΑΝΟΥ»: ΑΕ ΚΑΡΑΒΑ – ΑΠΟΚ 3-0 (25-14, 25-23, 25-13)

Η ΑΕ Καραβά πέτυχε δεύτερη σερί νίκη και βρίσκεται στην πρώτη θέση της βαθμολογίας μαζί με τον Λέοντα Λειβαδιών.

Η ομάδα του Herrera επιβλήθηκε του ΑΠΟΚ σε 1 ώρα και 15 λεπτά με 3-0 σετ. Η προσφυγική ομάδα κέρδισε το πρώτο σετ 25-14 σε 20’, το δεύτερο 25-23 σε 27’ και το τρίτο 25-13 σε 20’. Ο ΑΠΟΚ που δέχθηκε τη δεύτερη του ήττα σε δυο αγώνες ήταν ανταγωνιστικός στο δεύτερο σετ.

Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Ν. Αντωνίου –Γ. Παύλου με σημειωτή τον Δ. Πέτρου.

Βρυχάται ο Λέοντας στο ξεκίνημα

ΛΥΚΕΙΟ ΛΕΙΒΑΔΙΩΝ: ΛΕΟΝΤΑΣ Λ. – ΦΟΙΝΙΚΑΣ Π. 3-0 (25-21, 25-17, 25-18)

Εντυπωσιακά μπήκε ο Λέοντας Λειβαδιών στο πρωτάθλημα ΟΠΑΠ  Β Κατηγορίας Ανδρών. Στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής η ομάδα του Μάριου Χρυσοστόμου κέρδισε στο ντέρμπι της επαρχίας Λάρνακας τον Φοίνικα Πύλας με 3-0 σετ.

Ο αγώνας είχε ενδιαφέρον και είχε την ίδια τροπή, αλλά ο Λέοντας ήταν πιο αποτελεσματικός και επικράτησε στα σετ με 25-21, 25-17, 25-18. Ο Φοίνικας δέχθηκε τη δεύτερη ήττα σε ισάριθμες αγωνιστικές και έμεινε στην 8η θέση.

Διαιτητές ήταν οι Χ. Αλεξάνδρου – Α. Σοφοκλέους με σημειωτή τον Μ. Χαρακλάμπους.

Πρώτη νίκη για Lemesos VB

ΛΥΚΕΙΟ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ: LEMESOS VB – ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ Ν. 3-0

Στον  αγώνα που άνοιξε την αυλαία της 2ης αγωνιστικής και έγινε την Τετάρτη 19 Οκτωβρίου η Lemesos Volleyball πέτυχε την πρώτη της νίκη κερδίζοντας 3-0 την Ολυμπιάδα Νεαπόλεως στο Λύκειο Πολεμιδιών. Η Ολυμπιάδα άρχισε με ήττα τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα.

Τον αγώνα σφύριξαν οι Ι. Σοφοκλέους – Σ. Ιωάννου με σημειώτρια την Ε. Ευαγγελίδου