Με το δεξί ο ΑΠΟΕΛ

Ο πετοσφαιρικός ΑΠΟΕΛ κέρδισε με 1-3 σετ τη Νέα Σαλαμίνα για την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος Ανδρών Α' Κατηγορίας.

Οι γαλαζοκίτρινοι ήταν πολύ καλοί, είχαν περισσότερη ένταση στο παιχνίδι τους και κατάφεραν να πάρουν το καθαρό τρίποντο απέναντι σε ένα ποιοτικό αντίπαλο. Άλλωστε ενδεικτικό είναι το γεγονός πως όλα τα σετ κρίθηκαν στις λεπτομέρειες (22-25, 25-22, 22-25, 22-25).

Πλέον Νέα Σαλαμίνα και ΑΠΟΕΛ κοιτάζουν την συνέχεια με στόχο την περαιτέρω βελτίωση.

Η ενημέρωση από την ΚΟΠΕ:

''Σε ένα αγώνα διαφήμιση για το άθλημα ο ΑΠΟΕΛ απέδρασε με το διπλό από το Αθλητικό Κέντρο «ΣΠΥΡΟΣ ΚΥΠΡΙΑΝΟΥ» κερδίζοντας με 3-1 σε 02:12’ τη Νέα Σαλαμίνα στον αγώνα που ολοκλήρωσε την 1η αγωνιστική της ΟΠΑΠ Α Κατηγορίας Ανδρών  και έστειλε μηνύματα για τη δυναμική του τη φετινή χρονιά.

Η Νέα Σαλαμίνα μετά την κατάκτηση του Σούπερ Καπ δεν έδωσε συνέχεια στις επιτυχίες και γνώρισε την ήττα. Ωστόσο, ο αγώνας ήταν κλειστός και κρίθηκαν όλα στις λεπτομέρειες. Ο ΑΠΟΕΛ έκανε μεστή εμφάνιση κατακτώντας το πρώτο, τρίτο και τέταρτο σετ με 25-22 δείχνοντας ψυχραιμία στα τελικά στάδιά τους. . Η Νέα Σαλαμίνα κέρδισε με τον ίδιο τρόπο και σκορ το δεύτερο σετ 25-22.

NEA ΣΑΛΑΜΙΝΑ (Κ. ΑΔΑΜΟΥ): Thiel, Pesti, Andrande, Α. Σαββίδης, Νικολάου, Παφίτης – Λίμπερο: Χαραλαμπίδης –Αλλαγές: Στ. Σαββίδης , Αχιλλέως.

ΑΠΟΕΛ (Γ. ΜΕΛΚΑ): Slomin, Uuscari, Vanags, Ευσταθίου, Χρυσοστόμου, Αποστόλου – Λίμπερο Παντελή –Αλλαγές: Ανωνιάδης.