Νέα ήττα από τη Λετονία

Καλή προσπάθεια στην Ρίγα, αλλά δεν τα καταφέραμε και τερματίσαμε στη 2η θέση του Α’ Ομίλου του Silver League

Nέα ήττα για την Εθνική μας στη Λετονία από την Εθνική ομάδα της χώρας. Η ομάδα του Νίκου Ζαλμά ηττήθηκε και στο δεύτερο αγώνα που έγινε την Τετάρτη στην Ρίγα με 3-0 σετ και τερμάτισε στη 2η θέση του Α’Ομίλου. Στην ημιτελική φάση η ομάδα μας θα ανταμώσει με την Ουγγαρία που τερμάτισε 1η στον Β’ Όμιλο. Ο αγώνας έγινε στο Οlympic Sport Centre Sport Hall στην Ρίγα παρουσία 650 θεατών.

Οι Λετονοί κέρδισαν το πρώτο σετ 25-17 σε 25’ αφού προηγήθηκαν 08-05, 16-12 και 21-14. Στο δεύτερο σετ οι γηπεδούχοι κέρδισαν με 25-17 σε 25’ με τη διακύμανση του σκορ να είναι: 08-03, 16-11, 21-16.

Στο τρίτο σετ οι Λετονοί κέρδισαν 25-15 σε 26’ με το σκορ να διαμορφώνεται ως ακολούθως: 08-04, 16-08,21-11 για να ολοκληρωθεί το παιχνίδι με 3-0 σε 76’

Η Κύπρος αγωνίστηκε με τους: Σαββίδης 07, Στρουγκάρεβιτς 07, Σκορδής , Αλεξίου 02, Μαυρομμάτης, Μιχαήλ 10.  –  Λίμπερο: Παπάς - Αλλαγές: Xρυσοστόμου 05, Μπέης, Καρκίδης, Νικολάου.