Ισοπαλία με τη Γουέστ Χαμ και... αντίο στον τίτλο η Λίβερπουλ!

Νέα γκέλα για τη Λίβερπουλ!

Οι Reds ήρθαν ισόπαλοι 2-2 με την Γουέστ Χαμ για την 35η αγωνιστική της Premier League και πλέον απομακρύνονται ακόμη περισσότερο από την κορυφή. Είναι στο -2 από την Άρσεναλ με παιχνίδι παραπάνω και στο -1 από την Μάντσεστερ Σίτι με δύο αγώνες περισσότερους.

Οι γηπεδούχοι ήταν εκείνοι που μπήκαν μπροστά στο σκορ στο 43ο λεπτό με τον Μπόουεν, έπειτα από ασίστ του Κούντους. Οι Reds ωστόσο κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι "τούμπα".

Ο Ρόμπερτσον αρχικά ισοφάρισε στο 48ο λεπτό, με το αυτογκόλ του Αρεολά να βάζει σε θέση οδηγού την Λίβερπουλ. Τα σφυριά δεν είχαν πει την τελευταία τους "κουβέντα", με τον Μάρκος Αντόνιο να φέρνει ξανά το ματς στα ίσα στο 77'.

Η Λίβερπουλ το πάλεψε μέχρι του τέλους. Στο 89ο λεπτό ο Έλιοτ εξαπέλυσε βολίδα εκτός περιοχής, με την μπάλα να χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι και έφυγε έξω. Το 2-2 παρέμεινε με τους Reds να φεύγουν από το Λονδίνο με τον πόντο.

ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ: Αρεολά, Τσουφάλ, Ζουμά, Ογκμπόνα, Έμερσον, Άλβαρες, Σούτσεκ (74' Γουόρντ-Πράους), Πακετά, Κούντους, Μπόουεν, Αντόνιο

ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ: Άλισον, Αλεξάντερ-Άρνολντ (79' Γκόμες), Κουάνσα (90+1' Ζομποσλάι), Φαν Ντάικ, Ρόμπερτσον, Μακάλιστερ, Έντο (79' Νούνιες), Χράφενμπερχ, Έλιοτ, Χάκπο, Ντίας (79' Σαλάχ)