Αδιανόητη ανατροπή: Επέστρεψε από το 0-2 με γκολ Μαυρία!

Η Athens Kallithea έφτασε κοντά στο να κάνει την έκπληξη, όμως ο Παναιτωλικός αποδείχθηκε επτάψυχος και με ανατροπή στο τέλος επικράτησε 3-2. Μουστακόπουλος και Ματίγια πήραν από το χέρι τους Καλλιθεώτες, όμως ο "Τίτορμος" έφερε τούμπα το ματς χάρη στα γκολ των Μαυρία, Τορεχόν και Καρέλη.

Ο Μαυρίας ξεκίνησε την ανατροπή, ο Καρέλης την ολοκλήρωσε

Ο Παναιτωλικός ήταν με πλάτη στον τοίχο μετά το γκολ του Ματίγια, αλλά κατάφερε να φέρει τούμπα το ματς. Αρχικά μείωσε στο 62ο λεπτό με σουτ μέσα από την περιοχή μετά την αδυναμία των φιλοξενούμενων να απομακρύνουν την μπάλα.

Η ισοφάριση ήταν στο 88ο λεπτό. Μετά από σέντρα από τα δεξιά, ο Τορεχόν με ωραίο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με τον Βοσνιάδη να μην μπορεί να αντιδράσει.

Η ανατροπή έγινε στο 90+1' με τον Καρέλη να επιστρέφει στα γκολ. Ο Έλληνας φορ πήρε την μπάλα μέσα στην περιοχή, μετά το σουτ του Φρεντ Ντουάρτε που σταμάτησε στο δοκάρι του Βοσνιάδη.

Τα δύο γκολ δεν αρκούσαν για την Athens Kallithea

Οι Καλλιθεώτες προηγήθηκαν στο 20ο λεπτό. Ο Ματίγια εκτέλεσε με πάσα ένα φάουλ από τη γωνία της περιοχής και ο Μουστακόπουλος με υπέροχο τελείωμα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Με αυτό το γκολ πήγε στα αποδυτήρια προηγούμενη 1-0.

Το δεύτερο γκολ των φιλοξενούμενων μπήκε νωρίς στο δεύτερο μέρος. Ο Μουστακόπουλος εκτέλεσε το κόρνερ από τα δεξιά, η μπάλα πέρασε από όλους και ο Ματίγια πήρε την μπάλα έξω από την περιοχή. Αφού απέφυγε τον Καρέλη με ωραίο τελείωμα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Οι αρχικές συνθέσεις των δύο ομάδων:

Παναιτωλικός: Στεργιάκης, Μλάντεν, Μ. Ντουάρτε, Στάγιτς, Μαυρίας, Μπουζούκης, Μπαλντασάρα, Ξενιτίδης, Τορεχόν, Ντίας, Πέδρο.

Athens Kallithea: Βοσνιάδης, Ουές, Μεχίας, Βλάχος, Μανθάτης, Ματίγια, Σίλβα, Βασιλόγιαννης, Ντεμέτριους, Μουστακόπουλος, Κυνηγόπουλος.

Πηγή: sport24.gr