Ligue 1: Εντυπωσιακή η Μπρεστ ανέβηκε και πάλι τρίτη

Μετά από ένα συγκλονιστικό ματς με μεγάλες ανατροπές, η Μπρεστ επικράτησε εκτός έδρας της Ρεν με 5-4 σε αναμέτρηση για την 31η αγωνιστική της Ligue 1. Με αυτή τη νίκη η Μπρεστ επέστρεψε στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, έναν βαθμό μπροστά από τη Λιλ.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 2-0 στο 9΄ με δύο τέρματα του Καλιμουέντο αλλά η Μπρεστ σημείωσε 4 γκολ στο διάστημα 11΄-66΄ και πήρε προβάδισμα με 4-2. Η Ρεν δεν το έβαλε κάτω και με δύο τέρματα στο 68΄ και στο 79΄ ισοφάρισε σε 4-4 για να πάρει τη νίκη η Μπρεστ στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Μπρασιέρ.