Φοβερό comeback από την Γκλάντμπαχ!

Παρότι έχανε με 3-0 στο ημίχρονο, η Γκλάντμπαχ κατάφερε να αντιδράσει και να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας με το εντυπωσιακό 3-3.

Όσο το παιχνίδι παιζόταν 11 εναντίον 11, η Ντάρμσταντ έκανε περίπατο, διέλυσε με 3-0 την Γκλάντμπαχ. Όσο το παιχνίδι παίχτηκε 10 εναντίον 11, η Μπορούσια έκανε πάρτι, κέρδισε κι αυτή με 3-0. Το συνολικό αποτέλεσμα ήταν ένα χορταστικό 3-3, σε ένα καταπληκτικό παιχνίδι που πραγματικά τα είχε όλα.

Στο πρώτο μέρος, οι γηπεδούχοι ήταν εκπληκτικοί, προηγήθηκαν με 3-0 χάρη σε τέρματα των Μέχλεμ (8’), Μάγκλιτσα (10’) και Σκάρκε (33’). Η αποβολή του Μάγκλιτσα όμως στο ξεκίνημα της επανάληψης άλλαξε τα πάντα.

Ο Τσβάντσαρα αστόχησε σε πέναλτι (50’), όμως από εκεί και μετά η Γκλάντμπαχ ήταν καταιγιστική και έφτασε στο 3-3 χάρη σε γκολ από Σιεμπατσιέ (56’), Νόιχαους (73’) και Τσβάντσαρα (77’).