Έμειναν στην ισοπαλία και στα... χαμηλά

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το εξ αναβολής ντέρμπι παραμονής της 18ης αγωνιστικής της Bundesliga ανάμεσα σε Μάιντς και Ουνιόν Βερολίνου, που έμειναν στο 1-1.

Το παράδοξο είναι ότι και τα δύο γκολ του αγώνα σημειώθηκαν στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, με τον Μπούρκαντ να ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους στο 45+8’ και τον Γκόζενς να ισοφαρίζει για τους Βερολινέζους στο 45+13’!

Το πρώτο μέρος είχε κανονικά εννέα λεπτά καθυστερήσεων λόγω του ότι οπαδοί πέταξαν σε αρκετές περιπτώσεις μπαλάκια τένις και πινγκ πονγκ στον αγωνιστικό χώρο...

Η Ουνιόν, που είχε δύο δοκάρια με τον Φόλαντ στο 0-0, βρίσκεται πλέον στο +3 από την επικίνδυνη ζώνη της βαθμολογίας, ενώ η Μάιντς παρέμεινε προτελευταία και στο -6 από τη σωτηρία.

Πηγή: sport-fm.gr