Περίπατος με τριάρα για Σεβίλλη

Η Σεβίλλη νίκησε 3-0 εκτός έδρας τη Λεγανές και εδραιώθηκε στην 4η θέση της Primera Division, που οδηγεί στο Champions League.

Επιστρέφοντας στις καλές εμφανίσεις, η Σεβίλλη πέρασε εύκολα με σκορ 3-0 από την έδρα της Λεγανές, στο πλαίσιο της 33ης αγωνιστικής της Primera Division. Η ομάδα της Ανδαλουσίας, επέστρεψε στις νίκες, μετά από τέσσερις συνεχόμενες ισοπαλίες και εδραιώθηκε στην 4η θέση, που οδηγεί στο Champions League.

Από την άλλη, η ομάδα του Δημήτρη Σιόβα, ο οποίος έμεινε στον πάγκο, παρέμεινε χωρίς νίκη μετά τη διακοπή (0-2-4) και με 25 βαθμούς βρίσκεται στην προτελευταία θέση και στο -9 από την παραμονή.

Η Σεβίλλη ήταν απόλυτη κυρίαρχος στο πρώτο ημίχρονο και «εξαργύρωσε» την υπεροχή της με δύο γκολ. Στο 23’ ο Όλιβερ Τόρες άνοιξε το σκορ και δώδεκα λεπτά αργότερα, ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματά του, αλλά και της ομάδας του, που έβαλε τις βάσεις για να επιστρέψει στις νίκες, μετά από τέσσερις συνεχόμενες ισοπαλίες.

Στο δεύτερο ημίχρονο τα πράγματα ήταν διαφορετικά, καθώς οι παίκτες των δύο ομάδων επιδόθηκαν σε πολλά φάουλ, κάτι που δεν βοηθούσε τον ρυθμό. Η Λεγανές ήθελε να ξαναμπεί στο ματς, αλλά παρότι είχε περισσότερη ώρα τη μπάλα στην κατοχή της, τα χαλούσε στην τελική προσπάθεια. Και αντί να μειώσει το σκορ, τελικά δέχθηκε και τρίτο γκολ στο 81’ από τον Μουνίρ, που διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.