Οταν η Ρεάλ έπαιξε αγώνα έξι λεπτών στο Σαντιάγο Μπερναμπέου (vid)

Εχουμε δει πολλά περίεργα να συμβαίνουν στο ποδόσφαιρο. Το να παίξεις όμως αγώνα έξι λεπτών είναι κάτι που δεν το βλέπεις συχνά σε μία ποδοσφαιρική αναμέτρηση.

Γυρνώντας τον χρόνο πίσω και συγκεκριμένα στο 2005, όταν η Ρεάλ Μαδρίτης αντιμετώπισε την Ρεάλ Σοσιεδάδ θα δούμε πως συνέβη κάτι ασυνήθιστο.

Τότε οι «γκαλάκτικος» είχαν στο ρόστερ τους μεγάλα ονόματα, όπως Ζιντάν, Ζούλιο Μπαπτίστα, Ρονάλντο, Ρομπίνιο, Μπέκαμ και πολλούς άλλους ακόμα σταρ.

Ποια όμως είναι η περίεργη ιστορία του συγκεκριμένου παιχνιδιού;

Οι δύο ομάδες ήταν στο 1-1 φτάνοντας στο 87ο λεπτό του αγώνα. Εκείνη τη στιγμή ενημερώθηκαν πως έγινε τηλεφώνημα για βομβιστική επίθεση στο γήπεδο. Ετσι έπρεπε όλοι να αποχωρήσουν όσο το δυνατόν γρηγορότερα.

Ωστόσο όπως ανακαλύφθηκε αργότερα ήταν μια κακόγουστη φάρσα, με αποτέλεσμα ο αγώνας να σταματήσει άσκοπα.

Λίγες εβδομάδες αργότερα, η Ρεάλ Μαδρίτης και Ρεάλ Σοσιεδάδ έπρεπε να ολοκληρώσουν το ματς.

Παίκτες και οπαδοί συγκεντρώθηκαν ξανά στο γήπεδο για να παίξουν τα έξι εναπομείναντα λεπτά. Μέσα σε αυτά τα ελάχιστα λεπτά η Ρεάλ κατάφερε να πάρει τη νίκη.

Ο Ρονάλντο ανατράπηκε στην μεγάλη περιοχή και ο Ζινεντίν Ζιντάν ευστόχησε από την άσπρη βούλα, δίνοντας στους Μαδριλένους τους τρεις βαθμούς.