Γκέλα της Φιορεντίνα με την Έμπολι - Ισόπαλη με την Κάλιαρι η Ουντινέζε

Δεν τα κατάφερε εκτός έδρας η Φιορεντίνα, με τους «Βιολά» να μένουν στο 1-1 με την Έμπολι. Ισοπαλία (1-1) και για Ουντινέζε και Κάλιαρι.

Γκέλα για την Φιορεντίνα κόντρα στην Έμπολι, με την ομάδα της Φλωρεντίας να μένει στο 1-1, στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής της Serie A. Έτσι, οι «Βιολά» έχασαν την ευκαιρία τους να προσπεράσουν την Ρόμα στη βαθμολογία και να πλησιάσουν τις Αταλάντα και Μπολόνια που συγκατοικούν στην 4η θέση.

Από τη άλλη πλευρά, η Έμπολι πήρε έναν πολύ σημαντικό βαθμό στη μάχη που δίνει για να αποφύγει τον υποβιβασμό και ανέβηκε στο +2 από την Ελλάς Βερόνα που βρίσκεται στη ζώνη του υποβιβασμού.

Όσον αφορά το ματς, η ομάδα του Βιτσέντσο Ιταλιάνο ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ στο 29ο λεπτό, με το Μπελτράν να κάνει το 0-1, με την απάντηση των γηπεδούχων να έρχεται στο δεύτερο μέρος. Συγκεκριμένα, στο 56ο λεπτό ο Νιανγκ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 1-1, με την Φιορεντίνα να πετά έτσι ακόμη δύο βαθμούς.

Την ίδια ώρα, η Ουντινέζε έμεινε επισης στο 1-1 με την Κάλιαρι του Χατζηδιάκου, ο οποίος είναι τραυματίας και δεν αγωνίστηκε. Έτσι, η ομάδα από τη Σαρδηνία παρέμεινε στην επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού, με την Ουντινέζε να βρίσκεται στο +3.

Πηγή: sdna.gr