Φιλική ισοπαλία με τέσσερα γκολ στο Πελένδρι

Ισόπαλο 2-2 ολοκληρώθηκε το φιλικό που έγινε στο Κοινοτικό Στάδιο Πελενδριού ανάμεσα στην ΑΕΛ και τον Άρη.

Η «Ελαφρά Ταξιαρχία» ήταν η ομάδα που πήρε προβάδισμα στο σκορ με τον Αντρέα Σταύρου στο 19ο λεπτό. Η απάντηση της ΑΕΛ ήρθε από τα έντεκα βήματα στο 35'. Ο Αντάμοβιτς εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε η ομάδα του κάνοντας το 1-1. Αυτό ήταν και το σκορ του πρώτου ημηχρόνου.

Στην επανάληψη η ομάδα του Κέρκεζ κατάφερε να ανατρέψει το σκορ και να πάρει προβάδισμα με σουτ του Παπαφώτη στο 60'. Η απάντηση από την ομάδα του Λιάσου Λουκά όμως, ήρθε πέντε λεπτά μετά. Ο Ματθαίου έκανε την μπαλιά και ο Λόπες από κοντά έκανε το 2-2.

Αυτό ήταν και το τελικό αποτέλεσμα σε ένα φιλικό που οι δύο τεχνικοί έβγαλαν σημαντικά συμπεράσματα.

ΑΡΧΙΚΕΣ ΕΝΤΕΚΑΔΕΣ:

ΑΕΛ: Βοζίνια, Μ. Αντωνίου, Κέρκεζ, Ράσο, Δ. Αβραάμ, Αντάμοβιτς, Νταβόρ, Τόρες, Ριέρα, Γκαζαριάν, Μπάμπιτς.

Άρης: Λοίζου, Παστελλής, Λόπες, Μοδέστου, Σταύρου, Μπάρμπαρο, Ντελμίρο, Δημητρίου, Νταμάχου, Ελευθερίου, Σικόρσκι.

Η εξέλιξη του αγώνα:

Μικρή καθυστέρηση στην έναρξη του φιλικού αγώνα

- Έναρξη του αγώνα

17' Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΛ. Έξω ο Τόρες, μέσα ο Παντελή

19' ΓΚΟΛ για τον Άρη. Ο Στάυρου με σουτ μέσα απο την περιοχή κάνει το 0-1 για την «Ελαφρά Ταξιαρχία»

35' ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ. Οι γαλαζοκίτρινοι ισοφαρίζουν σε 1-1 μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αντάμοβιτς.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου

Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου

61' ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ. Με σουτ του Παπαφώτη η ομάδα του Κέρκεζ κάνει το 2-1.

65' ΓΚΟΛ για τον Άρη. Ο Λόπες ισοφαρίζει σε 2-2 για την ομάδα του Λιάσου Λουκά.