Μεγάλη νίκη για την Αλκή επί της ΕΝΠ

Μεγάλη νίκη επί της ΕΝΠ πέτυχε η Αλκή. Η ομάδα του Κώστα Σακκά που ήταν καλύτερη του αντιπάλους της καθ’ όλη την διάρκεια του αγώνα πέτυχε σπουδαία νίκη και προσπέρασε την αντίπαλο της στην βαθμολογία και στην προσπάθεια που κάνουν οι δυο ομάδες για την παραμονή τους στην κατηγορία.

Η Αλκή πήρε τη νίκη με τέρματα που πέτυχαν οι Ιβάν Κάρλος και Μάριος Ηλία με την ομάδα του Κώστα Σακκά να έχει και δυο δοκάρια.

Με δέκα παίκτες ολοκλήρωσε τον αγώνα η ομάδα της ΕΝΠ λόγω αποβολής του Αγγελή.

Στην 4η θέση του ομίλου πλέον η Αλκή με 26 βαθμούς στην 5η θέση η ΕΝΠ με 24.

Η εξέλιξη του αγώνα:

Τέλος του αγώνα.

90' Αλλαγή για την Αλκή εκτός ο Σπόλιαριτς στη θέση του ο Γκαντάτσια.

85' 2-0 για την Αλκή με σουτ του Μάριου Ηλία.

84' Σουτ του Μπελαμειρι η μπάλα έξω

82' Αλλαγή για την ΕΝΠ μέσα ο Γκλάβινα έξω ο Κυριάκου.

77' Αλλαγή για την Αλκή εκτός ο Κάρλος μέσα ο Ηλία.

74' Σουτ του Κωνσταντίνου διώχνει ο Πέτρου.

66' Αλλαγή για την Αλκή εκτός ο Τριμπό στη θέση του ο Κωνσταντίνου.

61' Σουτ του Αντωνίου η μπάλα έξω.

58' Αλλαγή για την ΕΝΠ εκτός ο Ζάρατε στη θέση του ο Γκοζλάν

55' Κίτρινη στον Κυριάκου.

46' Αλλαγή για την ΕΝΠ ετκός ο Μαϊζουράτσε στη θέση του ο Ολίβα.

Άρχισε το β' μέρος.

Τέλος πρώτου μέρους.

45+ Δεύτερο ΔΟΚΑΡΙ για την Αλκή με σουτ του Ιβάν Κάρλος αυτή τη φορά.

33' ΔΟΚΑΡΙ για την Αλκή με πλασέ του Μπελαμειρί.

24’ Η Αλκή έχει τον έλεγχο του αγώνα με την ΕΝΠ να μην μπορεί για την ώρα να αντιδράσει μετά και το γκολ που δέχθηκε.

6' 1-0 για την Αλκή με την εκτέλεση του Ιβάν Κάρλος.

5' Πέναλτι για την Αλκή και κόκκινη στον Αγγελή. Υπάρχει ανατροπή σωστός ο διαιτητής.

1' Πρώτη κλασική για ΕΝΠ. Ο Ουντόζι απέναντι από τον Πάρντο πέφτει και διώχνει ο τερματοφύλακας της Αλκής.

1' Στην σέντρα η ΕΝΠ.

Άρχισε ο αγώνας.

Αλκή: Πάρντο, Σερφά, Ιβάν Κάρλος (77' Ηλία), Μπελαμεϊρί, Χαρής, Σπόλιαριτς (90"Γκαντάτσια), Χριστοφή, Τραϊτσέφσκι, Ακόστα, Κυπριανού, Τριμπό (66' Κωνσταντίνου)

Στον πάγκο Παναγή, Χαραλάμπους, Γουίκς, Βασιλείου, Στάροκιν, Μπανταρά

ΕΝΠ: Πέτρου, Φυτανίδης, Ριέρα, Ένοχ, Ζάρατε (58' Γκοζλάν), Αγγελή, Ουντότζι, Αντωνίου, Κυριάκου (83'Γκλάβινα), Μαϊσουράτζε (46' Ολίβα), Πίττας

Στον πάγκο Πιττάτζιης, Μουλαζίμης, Σερμπάκοφ, Κολοκούδιας, Κοσμάς, Ελευθερίου.

Κίτρινες: Mπελαμεϊρι, Ηλία, Παναγή/ Κυριάκου, Ουντόζι

Κόκκινες:  /Αγγελή

Διαιτητής: Δημητρίου Βασίλης
Α' Βοηθός Διαιτητής: Χαραλάμπους Χαράλαμπος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Χαράλαμπος
4ος Διαιτητής: Νεοκλέους Νικόλας