Δεν καταλαβαίνει από τέτοια…

Το πρώτο του φετινό τέρμα με την φανέλα του Απόλλωνα πέτυχε ο Ιωάννης Πίττας.

Ο επιθετικός των γαλάζιων της Λεμεσού έδωσε το έναυσμα στους συμπαίκτες του στο 63ο λεπτό για την ανατροπή αφού με γυριστή κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1. Η συνέχεια γνωστή με τον Ζράντι στο 83ο λεπτό να πετυχαίνει το γκολ της νίκης.

Ωστόσο πριν ο Πίττας πετύχει το πρώτο του φετινό γκολ, πρόλαβε και αστόχησε σε πέναλτι στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. Η εκτέλεση του ήταν ότι χειρότερο για τον ίδιο αφού έστειλε την μπάλα στα ουράνια.

Αντί να τον πάρει όμως από κάτω ο 26χρονος επιθετικός, συνέχισε στο ίδιο μοτίβο, αρκετά επικίνδυνος για την εστία του Φαμπιάνο και μόλις του δόθηκε η ευκαιρία είδε δίκτυα, καταγράφοντας έτσι το πρώτο του τέρμα.

Με αυτό που πέτυχε κόντρα στην Ομόνοια έφτασε ήδη τα 30 με την φανέλα του Απόλλωνα σε όλες τις διοργανώσεις.