«Κυριαρχήσαμε, αν ήμασταν πιο συγκεντρωμένοι μπορούσαμε να...»

Διαβάστε παρακάτω όλα όσα είπε ο Χριστόδουλος Χριστοδούλου μετά την ευρεία επικράτηση με 4-0 επί του Εθνικού Άχνας:

«Είχαμε δύσκολο παιχνίδι απέναντι σε ένα καλό αντίπαλο. Κυριαρχήσαμε στο γήπεδο, κερδίσαμε δίκαια, σκοράραμε τέσσερα γκολ. Σημαντικό που δεν δεχθήκαμε γκολ. Αξίζουν συγχαρητήρια στους παίκτες για την αγωνιστική πειθαρχία. Όλα ήταν μια χαρά και δικαίως κερδίσαμε. Ευχαριστώ τον κόσμο μας που μας έσπρωξε. Πιστεύω στους παίκτες, με τον ίδιο ζήλο και πειθαρχία να συνεχίσουμε.

Στο β' ημίχρονο ο αντίπαλος ρίσκαρε. Δεν είχε να χάσει κάτι. Ερχόμασταν και από ένα δύσκολο παιχνίδι. Προσπαθήσαμε να φρεσκάρουμε την ομάδα. Βρήκαμε αρκετούς χώρους στην αντεπίθεση, αν ήμασταν πιο συγκεντρωμένοι στην τελική πάσα μπορούσαμε να βγάζαμε κι άλλες ευκαιρίες. Ήταν φυσιολογικό να οπισθοχωρήσουμε όμως έχοντας το σκορ υπέρ μας στην αρχή της επανάληψης».

Για Ντάτκοβιτς και Μπεχαράνο που έφυγαν τραυματίες: «Δεν υπάρχει κάτι που μπορούμε να πούμε, θα τους δούμε αύριο».