«Ήμασταν η καλύτερη ομάδα, έγιναν πολλές καθυστερήσεις από τον Άρη»

Διαβάστε όσα δήλωσε ο υπηρεσιακός τεχνικός του ΑΠΟΕΛ, Χοσέ Ντομίνγκεζ, μετά την ήττα από τον Άρη με 1-0.

Αναλυτικά:

Όλα τα άρθρα και την περιγραφή του ντέρμπι Άρης-ΑΠΟΕΛ χορηγεί η αλυσίδα καφέ Kawacom’s

Ισορροπημένο το πρώτο μέρος, είχε τακτική. Ελέγξαμε  τον αντίπαλο, κλείσαμε χώρους και δεν εκμεταλλεύτηκε το γεγονός ότι παίζει γρήγορα. Στο δεύτερο μέρος είχαμε μια διαφορετική προσεγγίσει και προσπαθήσαμε να είμαστε πιο απαιτητική. Κρίθηκε από πέναλτι, μετά από μια σύγκρουση, δεν ήταν ξεκάθαρη παράβαση. Είχαμε και εμείς μια παρόμοια φάση με τον Κρέσπο, το είδε διαφορετικά ο διαιτητής. Ήταν ένα ντέρμπι κόντρα στον περσινό πρωταθλητή που παίζει και στην Ευρώπη. Σήμερα όμως, εμείς ήμασταν η καλύτερη ομάδα.

Ο ΑΠΟΕΛ παίζει καλά αμυντικά. Όταν δεν σκοράρεις  όμως το πρόβλημα το ψάχνεις στους επιθετικούς. Ο Τομανέ μας έλειψε αρκετά. Προσπάθησε αρκετά, ήταν πολύ καλός. Βάλαμε στον αγώνα και τον Γουίλσον. Ο Κβιλιτάια είχε μια μόνο προπόνηση, δεν μπόρεσε να βοηθήσει στο ψηλό παιχνίδι. Έγιναν και πολλές καθυστερήσεις. Σέβομαι όλες τις απόψεις, είμαστε ευχαριστημένοι με το ρόστερ μας, θα δούμε όμως το μεταγραφικό παζάρι. Στην επίθεση έχουμε και τον Γαβριήλ. Βλέπουμε μπροστά.

Προηγουμένως, εμείς κυνηγούσαμε την πρώτη θέση. Τα καταφέραμε. Πάντα υπάρχει πίεση. Η Πάφος είναι εκεί και μια πολύ καλή ομάδα. Εμείς έχουμε πάντα πίεση και τον χαρακτήρα. Θα είμαστε πάντα εκεί.

Ο Ντβάλι περιμένουμε το πράσινο φως από το ιατρικό επιτελείο, αυτό αναμένεται να γίνει σύντομα. Ο Δώνης βελτιώνεται, προοδεύει. Σιγά σιγά να παίρνει λεπτά συμμετοχής. Ο προπονητής θα αποφασίσεις πόσο χρόνο θα παίρνει.