«Δεν ήταν καλύτερη η ΑΕΚ, είχαν φάσεις και αυτοί αλλά τις έκαναν γκολ»

Ο προπονητής της ΑΕΖ, Λιάσος Λουκά, μίλησε μετά τον αγώνα κόντρα στην ΑΕΚ για την 18η αγωνιστική.

Αναλυτικά:

«Συγχαρητήρια στην ΑΕΚ. Δεν ήταν καλύτερη, είχαμε και εμείς φάσεις. Είχαν και αυτοί φάσεις, αλλά τις έκαναν γκολ. Στο πρώτο ημίχρονο μείναμε χαμηλά, βρήκαμε χώρους όπως είπα πριν όμως δεν σκοράραμε. Δεν είδαμε από το γήπεδο αλλά ήταν οριακό για οφσάιντ. Διαχειριστήκαμε να τελειώσει το ημίχρονο. Στο 2ο μέρος βάλαμε ταχύτητα, χάσαμε τεράστια φάση στα πρώτα δευτερόλεπτα. Ήρθε το 2-0 από μια σέντρα στο 2ο δοκάρι, τα παιδιά προσπάθησαν με δέκα παίκτες. Βρήκαμε φάσεις και στο 2-0, ο Πίριτς όπως και ο δικός μας τερματοφύλακας ήταν σε καλή μέρα. Μείναμε με μια αισιοδοξία για την εμφάνιση, με την επιστροφή κάποιων παικτών. Περιμένουμε νέους παίκτες, είμαστε καλή ομάδα. Σεβόμαστε όλους τους ομάδες. Θα γίνει σκληρή μάχη για την παραμονή. Συγχαρητήρια στην ΑΕΚ για τη νίκη, είναι καλή ομάδα».