Σακκάς: «Αποτέλεσμα που δυσκολεύει τα πράγματα...»

Διαβάστε όσα δήλωσε ο τεχνικός της του Οθέλλου, Κώστας Σακκάς, μετά την ήττα της ομάδας του από την ΑΕΛ με 3-2.

Αναλυτικά:

Από τη μέρα που ήρθα στην ομάδα, ήταν το χειρότερο πρώτο ημίχρονο, όπως και με ΑΠΟΕΛ. Δεν ήμασταν καλοί. Σημαντικό το δεύτερο ημίχρονο. Βρήκαμε τα ψυχικά αποθέματα, σκοράραμε δύο γκολ και θα μπορούσαμε να ισοφαρίσουμε. Ένα αποτέλεσμα που δυσκολεύει τα πράγματα. Να είμαστε συγκεντρωμένοι στην συνέχεια για να πάρουμε νίκες.

Οι δηλώσεις στην δημοσιογραφική:
Θέλαμε πολύ να κερδίσουμε όμως κάναμε άσχημο ημίχρονο. Ξέρουμε τους λόγους, είναι και τα προβλήματα και η κούραση. Θετικό το δεύτερο ημίχρονο και τα γκολ που πετύχαμε. Ίσως να δικαιούμασταν τον βαθμό. Δεν θα μας βοηθούσε, όμως παλεύουμε κάθε αγώνα. Δεν κατηγορώ τους παίκτες, έδωσαν τα πάντα. Δουλεύουν σκληρά.