Κετσπάγια: «Οι δυνάμεις μας είναι μόνο για 45-50 λεπτά...»

Οι δηλώσεις του ομοσπονδιακού μας προπονητή Τιμούρ Κετσπάγια μετά τη νέα ήττα από τη Νορβηγία.

«Ό, τι και να πούμε δεν μπορούμε να μιλήσουμε αρκετά μετά το αποτέλεσμα. Οι δυνάμεις μας είναι μόνο για 45-50 λεπτά μας προβληματίζει. Αυτό το επίπεδο όπως η Νορβηγία και οι παίκτες που έχουν δεν είναι για μας, δύσκολο να τους φτάσουμε. Στο α’ ημίχρονο παλέψαμε, πίεσαν οι αντίπαλοι, όμως όπως είπα μόνο για 45-50 λεπτά. Η τύχη δεν μας ήθελε στο πρώτο γκολ, άλλο να πηγαίναμε στα αποδυτήρια με το 0-0. Δεν αντέχουμε 90άλεπτα με τέτοιους αντιπάλους, άλλο είναι να παίζεις με τη μπάλα και άλλο να την κυνηγάς. Εμείς δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα σε 2-3 μήνες, είναι δύσκολο. Είχαμε παίκτες απέναντι μας παγκόσμιας κλάσης. Κάθε παιχνίδι το β’ ημίχρονο ήταν το πρόβλημα μας. Σίγουρα η Γεωργία είναι καλή ομάδα, δεν είναι Ισπανία και Νορβηγία πάμε εκεί για να το διεκδικήσουμε».