Αγώνας με φαβορί τη Μίλαν

Στις 22:00 η Ρίο Άβε θα φιλοξενήσει τη Μίλαν στο «Vila do Conde» για τα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ.

Χρειάστηκε η διαδικασία των πέναλτι για να βρεθεί ένα βήμα πριν από τους ομίλους η Πορτογαλική ομάδα, αφού κέρδισε τη Μπεσίκτας με 4-2, ενώ το σκορ στην κανονική διάρκεια του αγώνα έληξε στο 1-1.

Στον τρίτο γύρο η Μίλαν, χωρίς τη παρουσία του Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς νίκησε με 3-2 τη Νορβηγική Μπόντο Γκλιμ στο «Σαν Σίρο». Στο 15’ οι «ροσονέρι» βρέθηκαν πίσω στο σκορ από το γκολ του Junker για να απαντήσουν στο αμέσως επόμενο λεπτό με τον Calhanoglu, ενώ στο 32’ ο Colombo έκανε το 2-1, γυρίζοντας έτσι το παιχνίδι για την Ιταλική ομάδα.

Πέντε λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου ο Calhanoglu πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ στον αγώνα και τρίτο για την ομάδα του, ανεβάζοντας το σκορ στο 3-1. Η απάντηση από τους Νορβηγούς ήταν άμεση και στο 55’ ο Hauge μείωσε σε 3-2 για να καρδιοχτυπήσει τη Μίλαν.

Ωστόσο, στο τέλος οι «ροσονέρι» άντεξαν και πήραν την πρόκριση για τον επόμενο γύρο, όπου βρήκαν μπροστά τους τη Ρίο Άβε.

Στη Meridianbet, η νίκη της Ρίο Άβε βρίσκεται στο 4.45, η ισοπαλία στο 3.36, ενώ η νίκη της Μίλαν που παρουσιάζεται ως το φαβορί της αναμέτρησης είναι στο 1.81.

Στοιχημάτισε από το κινητό σου και πάρε έξτρα Μπόνους!