Κίνητρο για νίκη η επιστροφή του κόσμου της

Στο «Θιουτάτ ντε Βαλένθια» η Λεβάντε υποδέχεται τη Θέλτα σε παιχνίδι για την 38η και τελευταία αγωνιστική στη Λα Λίγκα.

1735: Levante UD - Cadiz CF 22:00 («Ciutat de València»)

Λεβάντε: Σ' ένα αδιάφορο για την ίδια παιχνίδι την Κυριακή (16/5) ηττήθηκε από τη Χετάφε εκτός με 2-1. Ισοδύναμο το πρώτο ημίχρονο, με τις δύο ομάδες να πετυχαίνουν από ένα γκολ (13' / 30'), ενώ στην επανάληψη οι γηπεδούχοι με δύο φάσεις κατάφεραν να πετύχουν το γκολ που τους έδωσε το τρίποντο, εξασφαλίζοντας παράλληλα και την παραμονή τους. Τρεις βαθμούς πιο πάνω η Λεβάντε, η οποία παραμένει χωρίς νίκη για 7 διαδοχικές αγωνιστικές (0-2-5).

Αγωνιστικά νέα: Εδώ και καιρό απουσιάζουν οι μέσοι Βούκσεβιτς και Ράντογια. Ίσως επιστρέψει ένας εκ των Ποστίγκο (στόπερ) και Καμπάνια (χαφ).

Πιθανή ενδεκάδα: Αϊτόρ, Μιραμόν, Βέζο, Ρ. Πιέρ, Κλερκ, Ντε Φρούτος, Μάλσα, Μελέρο, Μπάρντι, Μοράλες, Ρ. Μαρτί.

Καντίθ: Τα ίδια ισχύουν και για τη Καντίθ. Αφού δεν είχε πλέον κανένα βαθμολογικό κίνητρο για να παλέψει για τη νίκη στον εντός έδρας αγώνα με την Έλτσε, γνώρισε την ήττα με 1-3 σε παιχνίδι που μάλιστα προηγήθηκε με πέναλτι του Χοσέ Μαρί στο 15'. Στην επανάληψη όμως η Έλτσε επειδή καιγόταν για το τρίποντο ανέβασε στροφές και με τρία γκολ (58', 64', 88') πήρε το ζητούμενο. Πάντως, η χρονιά για τη Καντίθ θεωρείται άκρως πετυχημένη, καθώς ως νεοφώτιστη στη Λα Λίγκα κατάφερε να μείνει μακριά από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Αγωνιστικά νέα: Εκτίουν τιμωρία οι Λοσάνο (επιθετικός) και Αλέχο (εξτρέμ). Χάνουν ακόμη ένα οι Κάλα (στόπερ), Άλεξ Φερνάντεθ (χαφ) και Σάλβι (εξτρέμ). Χρόνο συμμετοχής αναμένεται να πάρει και ο Αουγούστο Φερνάντες (χαφ) που μέσα στην εβδομάδα ανακοίνωσε ότι κρεμάει τα παπούτσια του.

Πιθανή ενδεκάδα: Χιλ, Καρθελέν, Φάλι, Αλκαλά, Ακάπο, Περέρα, Χοσέ Μαρί, Γιόνσον, Μάλμπασιτς, Σομπρίνο (Νεγρέδο), Σαπονίτς

Προϊστορία: Οι δύο ομάδες έχουν αναμετρήθεί ακόμη μία φορά στη Βαλένθια, όπου εξήλθαν ισόπαλες δίχως τέρματα.

12.11.16

La Liga 2

Λεβάντε

Καντίθ

0:0

*Ο στόχος τις παραμονής έχει επιτευχθεί και για τις δύο και πλέον αναμένουμε να παίξουν πιο ελεύθερα. Βέβαια οι γηπεδούχοι έχουν ένα λόγο περισσότερο στο σημερινό αγώνα να παρουσιάσουν μια καλή εμφάνιση, αφού στις εξέδρες μετά από αρκετό καιρό θα έχουν τη συμπαράσταση του κόσμου τους. Μετά την εξασφάλιση της παραμονής, η Καντίθ, έχει ρίξει ταχύτητες και απ' αυτό μπορεί να επωφεληθεί η Λεβάντε, δίνοντας έστω και λίγη χαρά στον κόσμο της. (1&Οver στο 2,60, η ψηλότερη απόδοση της αγοράς, Meridianbet)

WEEKEND BONUS 10%: Επωφεληθείτε 10% μπόνους κάθε Σαββατοκύριακο!