Όρια στα γκολ στο «Lumen Field»

Στο «Lumen Field» η Σιάτλ υποδέχεται την Όστιν σε παιχνίδι για τη δυτική περιφέρεια του Major League Soccer.

0649: Seattle Sounders - Austin FC 04:30 («Lumen Field»)

Σιάτλ Σάουντερς: Στο ισόπαλο 1-1 στην έδρα της απέναντη στην Ατλάντα έμεινε η Σιάτλ στο πιο πρόσφατο της παιχνίδι (23/5), στο οποίο κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο 6', όμως τέσσερα λεπτά πριν από το 90λεπτο δέχθηκε την ισοφάριση με πέναλτι. Παρ' όλα αυτά διατηρήθηκε στη κορυφή της δυτικής περιφέρειας με 17 βαθμούς, τέσσερις περισσότερους από τη δεύτερη Σπόρτινγκ Κάνσας.

Όστιν: Τρίτη διαδοχική και τέταρτη φετινή ήττα για την Όστιν, η οποία έχασε στην έδρα της Νάσβιλ με 1-0, με το μοναδικό γκολ να σημειώνεται στο 35'. Έτσι υποχώρησε στην 11η θέση της δυτικής περιφέρειας, παραμένοντας στους 6 βαθμούς.

*Αρκετά φτωχός ο απολογισμός των δύο ομάδων στους τελευταίους τους πέντε αγώνες. Η μεν γηπεδούχος έχει σκοράρει 9 τέρματα και δέχθηκε 2, ενώ η δε φιλοξενούμενη πέτυχε 5 και είδε την εστία της να παραβιάζεται άλλες έξι φορές. Έτσι αναμένουμε ένα παιχνίδι κοντά στα 2-3 γκολ. Η συγκεκριμένη επιλογή βρίσκεται στο 1,93 σε μία από τις ψηλότερες αποδόσεις της αγοράς, Meridianbet.

FAST BET: Ξεμείνατε από χρόνο; Δημιουργήστε το δελτίο σας μέσω Fast Bet!