Δεύτερη και τρίτη θέση στο «Across The Island» για τον ΑΠΟΕΛ

Ενημέρωση από τον ΑΠΟΕΛ για τα αποτελέσματα των αθλητών του στον 10 αγώνα κυπέλλου Ορεινής Ποδηλασίας «Across The Island».

Αναλυτικά:

Τρεις αθλητές εκπροσώπησαν τον ΑΠΟΕΛ στον 10 αγώνα κυπέλλου Ορεινής Ποδηλασίας «Across The Island» που διεξήχθη την Κυριακή 14 Οκτωβρίου, με σημείο εκκίνησης την Πόλη Χρυσοχούς και τερματισμού την Πάφο. Ο απολογισμός του τμήματος ήταν δεύτερη και τρίτη θέση.

Ο Στέφανος Ιακώβου κατέκτησε τη 2η θέση στους Έφηβους και ο Μιχάλης Πουμπουρής την 3η στην κατηγορία CFA. Αξιοπρεπή παρουσία είχε και ο Βάσσος Ανδρέου που τερμάτισε 4ος στην κατηγορία Master 2.

Κύριοι χορηγοί της ομάδας είναι η BD Swiss, τα συμπληρώματα Vita Biotics και το κατάστημα Cyclo. Χορηγοί είναι επίσης το Perskindol, η M. Poumpouris electrical, το Pilides Eyeland και η ACS Courier.

Υποστηρίζουν η ΗΡΑ Constructions, τα ελαστικά Vitoria, η Garmin Cyprus, η DIMCO, το κτηματομεσιτικό REACT, το τυπογραφείο Cassoulides Master Printers, το περίπτερο Break Time, η G&P Studio και το Alexandrion Group.