Πρώτος και αλάνθαστος με τον κόσμο του!

Ο ΑΠΟΕΛ με την υποστήριξη του κόσμου του κέρδισε στο κολυμβητήριο Λευκωσίας τη Μέσα Γειτονιά με 18-10 στο ντέρμπι της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης και διατηρήθηκε στην κορυφή της βαθμολογίας. Ο Μπαγλατζής πέτυχε 6 τέρματα και ο Νικολάου 5. Την επόμενη αγωνιστική, στις 2 Φεβρουαρίου οι γαλαζοκίτρινοι θα ταξιδέψουν στην Πάφο για να αντιμετωπίσουν την τοπική ομάδα.

Η ομάδα του κ. Κυθρεώτη μετά την 1η περίοδο, όπου το σκορ ήταν 3-3, κυριάρχησε στην πισίνα και σταδιακά ανέβαζε το προβάδισμα της. Η 2η περίοδος έληξε 7-5 και η ακόλουθη 11-7. Στο τελευταίο 8λεπτο οι γαλαζοκίτρινοι πολίστες ήταν πολύ παραγωγικοί, πέτυχαν 7 τέρματα, δέχθηκαν 3 και πανηγύρισαν την 5η νίκη τους σε ισάριθμα παιχνίδια, με 18-10.

ΤΑ ΟΧΤΑΛΕΠΤΑ: 3-3, 7-5, 11-7, 18-10

ΑΠΟΕΛ (Κυθρεώτης): Βασιλείου Α., Αλκιβιάδης (2), Λοΐζου, Κοτζιάπασιης, Σωτηρίου, Μήλας (2), Θεοφανίδης, Μελής (1), Μπαγλατζής (6), Νικολάου (5), Σεκι (1), Βασιλείου Κ. (1), Θεοδώρου.