Πρώτοι και με τη βούλα στην Ανατολή οι Μπακς του Γιάννη (vid)

Οι Μιλγουόκι Μπακς, έκαναν την ανατροπή στην τέταρτη περίοδο, επικράτησαν με 130-116 των Μαϊάμι Χιτ και εξασφάλισαν και μαθηματικά την πρώτη θέση της Ανατολικής Περιφέρειας. 33 πόντοι και 12 ριμπάουντ από τον Αντετοκούνμπο!

Ο «Greek Freak» ήταν σε ένα ακόμα παιχνίδι μετά την επανεκκίνηση του NBA, με περισσότερους από 30 πόντους και με τη νίκη αυτή, τα «Ελάφια» είναι και τυπικά, πρώτα στην κανονική περίοδο στην Ανατολική Περιφέρεια.

Στο πρώτο μέρος, οι Χιτ επέβαλλαν πλήρως το ρυθμό τους και κόντρα στην άμυνα των Μπακς, χτυπούσαν διαρκώς από την περιφέρεια, με αποτέλεσμα να πάνε στην ανάπαυλα με ένα +17 (56-73).

Η εικόνα ήταν σχεδόν ανάλογη και στο τρίτο δεκάλεπτο, αλλά στο τέταρτο και τελευταίο, οι Μπακς έπαιξαν σαφώς καλύτερα στην άμυνα, Μίντλετον και Αντετοκούνμπο (είχαν και οι δύο από 33 πόντους) έκαναν τη διαφορά στην επίθεση κι έτσι, η ομάδα του Μάικ Μπουντενχόλζερ, έκανε την ανατροπή, φτάνοντας στο τελικό, 130-116.

Προβεβλημένοι σύνδεσμοιΤώρα έχει Στοίχημα με Live Stream* & Cash out* στα διεθνή πρωταθλήματα *Ισχύουν όροι & προϋποθέσεις.

Με 55-14, οι Μπακς έχουν το καλύτερο ρεκόρ του ΝΒΑ, ενώ οι Χιτ πήγαν στο 43-26, όντας στην τέταρτη θέση της Ανατολής κι έχοντας εξασφαλίσει την παρουσία τους στα πλέι οφ.