Οι Χιτ «έκαψαν» τους Μπακς του Γιάννη και 3-0!

Οι Χιτ νίκησαν τους Μπακς στο Game 3 της ημιτελικής σειράς στην Ανατολή με 115-100. Τα «ελάφια εξαφανίστηκαν στην 4η περίοδο, double double με 0/7 τρίποντα για Γιάννη, σταμάτησε στους 30 ο Μπάτλερ!

Οι Μπακς ήταν μπροστά στις τρεις πρώτες τρεις περιόδους.

Ο Μίντλετον ξεκίνησε εντυπωσιακά κλείνοντας το ημίχρονο με 14 πόντους κι ο Γιάννης τα... έβαζε με την αντίπαλη άμυνα. Και συνήθως νικούσε.

Όλα έδειχναν ότι τα «ελάφια» θα μειώσουν σε 2-1 τη σειρά με τους Χιτ. Αμ, δε! Το Μαϊάμι πήρε μπρος στην 4η περίοδο και με επί μέρους σκορ 4-13 πήραν την 3η νίκη στη σειρά και είναι έτοιμοι για την πρόκριση στα τελικά της Ανατολής!

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο είχε 21 πόντους με 16 ριμπάουντ, 9 ασίστ αλλά και 0/7 τρίποντα!

Ο Μίντλεντον, έπεσε στο δεύτερο ημίχρονο έχοντας συνολικά 18 πόντους, ενώ ο Λόπεζ σταμάτησε στους 22.

Για τους Χιτ, ο Μπάτλερ είχε 30 πόντους, ο Αντεμπάγιο έκανε double double με 20 πόντους και 16 ριμπάουντ, ο Ντράγκιτς είχε 15 κι ο Κράουντερ 17.

Πλέον, οι Μπακς, κυνηγούν ένα θαύμα για να προκριθούν στα τελικά!

Τα δωδεκάλεπτα: 29-30,21-27,25-30, 40-13